• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Помош за лап топ

jasmina

Intern
17 октомври 2008
7
0
imam problemi so lap topot endiot e toshiba satellite i nisto ne mozam da downoland msn ili da spustam druga programa non stop mi se isklucuv KOMPJUTEROT pa se restartira pomosss:plachko2:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Најпрво, добредојде на форумот и ајде полека објасни подетално што е проблемот. Јас колку што разбрав лаптопот ти се гасне а компјутерот (најверојатно десктоп) ти се рестартира. Дај повеќе детали за што се работи. :)
 

jasmina

Intern
17 октомври 2008
7
0
se gasne samo koga spustam nekoja programa od internet eve sega probav MSN live da go spustam i se restartira non stop taka pravi
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Уф ова... види некое вирувче да не е случајно... (нели ,таа опција прва би дошла,па да ја елиминираме во старт).
Скенирај со антивирус па пробај...

п.с. Добредојде!
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
530
www.ibiz.mk
не е хардверски зошто и се ресетира само кога ке почне да симнува нешто или пак само тогаш е приметила

скенирај од вируси и сл. напасти да не е

тогаш ке гледаме друго решение
со метод на елеминација:)
 

Supporter

Gaining Experience
31 август 2008
850
141
Pa togas go tezi rabotenjeto na kompjuterot. Koga raboti Procesorot mnogu togas Kulerot ne moze da go ohladi. Toa e moe Mislenje :).
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
530
www.ibiz.mk
Да така е, но не би имала само проблеми при симнување т.е. download-ирање туку ке и се рестартира при скоро се

нека провери од вируси и нека проба со друг броусер да симне
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
@Jasmina
Проблемот ти е во прегревањето. Toshiba A75 А70 го имаат тој проблем.Се што треба да направиш е да го зачистиш heat sink-от а тоа ќе го сториш со дување со компресиран воздух пример kirby машина :) Или со оторање на лаптопот и зачистување на хитсинкот
 

jasmina

Intern
17 октомври 2008
7
0
DA SKENIRAV 100 PATI ....
KE PROBAM DA NAJDAM NEKOJ DA GO ODNESAM DA PROVERI POSTO JAS SE STO FAKAM 5 MIN RABOTI GOLEM BAKSUZ:ua: FALA CAO:)
 

jasmina

Intern
17 октомври 2008
7
0
USTE EDNO prasanje na edeniot Lap top ima VISTA i sega ne internet explorer nisto ne mozam da otvoram gospod znaj kade doprev ... i gi sporediv so drugiot gledam nekoja adresa nesto nemam smento sto moze da bide ...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.569
Членови
31.490
Огласи
25
Најнов член
julioschneider
На врв Дно