1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош за код PHP > MySQL

Дискусија во форумот 'Microsoft SQL Server, MySQL, PostgreSQL, Oracle, S' започната од DrMTR, 16 oктомври 2014.

 1. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,252
  6,378
  27 Март 2014
  Вака:

  имам база MySQL во која што се внесуваат податоците од php кодов.
  - имам 2 типа на корисници premium3000 и premium5000.

  Кодов за Premium3000 работи ок, доделува парични сретства, додека за premium5000 не доделува парични срества.

  Се сомневам дека некаде во овој код имам грешка, што неможам да ја воочам.. Затоа барам од php/sql Гуру да ми помогне каде ми е грешката.


  Променливите: premium3000, $premiumclick, се фиксни во базата за премиум3000 членовите
  Променливите: premium5000, $premiumclick5000, $premiumreferalc5000 се фиксни во базата за премиум5000 членовите.
  Променливите: $click, $referalclick се исти и за двата типа на челнови.

  Помош ?
   

  Прикачени датотеки:

  • price.txt
   Големина:
   4.7 KB
   Прегледи:
   16
  Последна промена: 16 oктомври 2014
 2. Здраво јас сум Горан

  Здраво јас сум Горан
  Intern

  9
  31
  30 oктомври 2013
  Машко
  Дај го оригиналниот фајл, на овој код му фали идентација.
   
 3. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,252
  6,378
  27 Март 2014
  toj e kodot od originalniot fajl. probav da go kacam kako php fajl, ama NEW da se kacuvaat php fajlovi na serverot.
   
 4. Здраво јас сум Горан

  Здраво јас сум Горан
  Intern

  9
  31
  30 oктомври 2013
  Машко
  Аплоадирај на друго место и стави го линкот тука.
   
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,252
  6,378
  27 Март 2014
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,252
  6,378
  27 Март 2014
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,252
  6,378
  27 Март 2014
  Средено ! Успеав да го решам проблемов на еден поинаков начин. Темава може клуч.
   

Сподели

Вчитување...