• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош за Knnopix

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Electron

Баниран/a
23 април 2007
53
0
Имам една мака околу кнопиксот:
Вака сега: Имам дома инсталирано виндовс и сигурно знаете дека кнопикс е линукс кој работи само како Live верзија. се поврзувам на ит од дома само со диал ап конекција, сега сакам да ми помогни некој да ги напавам сетинзите за поврзување на ит со диал уп.
од напред фала....
Поздрав !
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно