• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош за Java задачи

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

ivanaaaa

Intern
6 мај 2008
2
0
Имам неколку задачи за јава, но незнам да ги решам, :plachko2: Сакам да видам како оди решавањето за да можам после да решавам. Ако некој може (и нормално сака) да ми помогне ке му ги пратам задачите на пм. Фала на сите
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
hmmmmz.. Prvo da ti posakam dobredojde na forumov . :)
A za PP mislam deka ne ti e dobra ideata.. Bi bilo preporachlivo da postavish nekoja od niv na forumov, za mnogu pobrzo da najdesh reshenie..
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
За истите задачи од тука се работи...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

ivanaaaa

Intern
6 мај 2008
2
0
да темата може да се затвори, фала на сите
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,581
Мислења
846,901
Членови
29,360
Најнов член
RokerMD
На врв Дно