1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош за инсталирање вин7

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Busav, 9 Јули 2019.

 1. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Здраво
  Имам acer aspire a315 на кој што неможам да инсталирам вин 7, во биос неможам да наместам legacy не ми го дава како опција- no bootable device појавува чим ке почне да го боот усб то, со исто усб на друг лап топ нормално си работи. Некој идеа/помош како да го средам
  Фала
  [​IMG]
   
 2. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  350
  334
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
 3. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Јок :(

  Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
   
 4. Peceto

  Peceto
  Gaining Experience

  62
  65
  24 Јули 2012
  Машко
  Kaj nekoi aceri treba da stavish pasvord kaj security pa da ti otvori plus meni za da menuvash boot.
  Isto mozes da probash i so postara verzija na biost-postara od 1.07 probaj.
   
 5. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  350
  334
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  Со истото USB може да се инсталира Win10?
   
 6. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  Да да само што го инсталирав од истото усб вин 10

  Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
   
 7. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Да не е она што инсталациониот Вин7 нема драјвери за УСБ3... Пробај најди порт што не е таков (плав).
   
 8. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  495
  493
  15 Септември 2014
  bekrija
 9. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer

Сподели

Вчитување...