1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош за инсталација на OS за MacBook Pro

Дискусија во форумот 'Mac OS' започната од PanceB, 7 Април 2020.

 1. PanceB

  PanceB
  Intern

  6
  2
  31 oктомври 2018
  Машко
  Здраво на сите, пред некој ден купив MacBook Pro Mid 2009 е , малце по стар е лаптопот имаше расипан хард диск па го сменив но неможам да најдам добар OS за него.
  Слегнав многу El Capitan OS за него, ама никако да можам да средам, паа дали ке може некој да ми помогне или да ми дадете добар .dmg од El Capitan ..
  Благодарам.
   
 2. stoneeater

  stoneeater
  Gaining Experience

  86
  55
  23 Јули 2010
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 3. PanceB

  PanceB
  Intern

  6
  2
  31 oктомври 2018
  Машко
  Преку apple страната пробав, но не биваше.
  А преку themacgo.com не можам да го слегнам највероватно не им работи Download.
   
 4. stoneeater

  stoneeater
  Gaining Experience

  86
  55
  23 Јули 2010
  Преку The Mac Go -World of Mac (кликаш downlaоаd отвора друга страна ,брои од 11 назад и ти го дава фајлот) сега пробано работи,еве ти и друга Mac OS X El Capitan 10.11 ISO / DMG Files Direct Download - ISORIVER , ако не да си пробаш преку интернет recovery, ќе ти инсталира веројатно Yosemity или постар но важно ќе имаш бутабилен OS.Па од таму ке можеш да средиш ,ако немаш друг пц или mac.
   
  На bxxxn и Astro им се допаѓа ова.
 5. PanceB

  PanceB
  Intern

  6
  2
  31 oктомври 2018
  Машко
  Благодарение на @stoneeater успешно ја завршив работата. @stoneeater ти благодарам премногу.
   
Слични теми
 1. damil
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,945
 2. aleksuperior
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,579
 3. Oktar
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,063
 4. sp1on

  Продадено MacBook Pro 13/Mid 2012

  sp1on, 6 Јуни 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  968
 5. DonFrozex

  Проценка MacBook Pro, 13", 2017

  Одговори:
  10
  Прегледи:
  877
Вчитување...

Сподели

Вчитување...