• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош за име на портал

  • Ја почнал/а темата
  • #1

antonio005

Intern
5 јануари 2012
28
0
Здраво,сакам да отворам забавен портал па ми треба помош околу името... дали може да ми предложите некое добро име (домен планирам да ставам .цом.мк),благодарам однапред.
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,272
4,529
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
orgazmodrom.com.mk
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,324
28,668
kalco.ru
а пред да почнеш да трошиш пари и време за него да се откажеш. Нема пари веќе во македонија од забавни портали, пазарот е презаситен. Можеби звучам песимистички али тоа е реалноста.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

antonio005

Intern
5 јануари 2012
28
0
а пред да почнеш да трошиш пари и време за него да се откажеш. Нема пари веќе во македонија од забавни портали, пазарот е презаситен. Можеби звучам песимистички али тоа е реалноста.
..некој предлог? информативен портал? или ?
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,324
28,668
kalco.ru
Па нешто некој конкретен сервис кој би помогнал на луѓето за некоја хх работа....всушност идеите што ги имам јас не би ти ги дал тебе за беспари
 

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
Druze idei na veter nikoj ne frla, zboram za toa sto ti go kaza fatality.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

antonio005

Intern
5 јануари 2012
28
0
Епа ај нека си ги чува,ќе ги искористи можда кога ке стане пензионер,оти ќе биде послободен ...
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,091
509
Епа ај нека си ги чува,ќе ги искористи можда кога ке стане пензионер,оти ќе биде послободен ...
Може не ги чува… ама не ги дава бесплатно. Ех, ве расипаа ова компјутерите, се и сешто прашувате, не би ме чудело наскоро на нашиве форуми да има прашања од типот: како да облечам чорапи?!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #15

antonio005

Intern
5 јануари 2012
28
0
Може не ги чува… ама не ги дава бесплатно. Ех, ве расипаа ова компјутерите, се и сешто прашувате, не би ме чудело наскоро на нашиве форуми да има прашања од типот: како да облечам чорапи?!
Што не ти е јасно тебе бе само прашав некоја идеа за име на портал имав еедно ама на крај кога видов зафатено и не го даваат ако не се користи !
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,211
Мислења
858,219
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно