• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош за графичка

  • Ја почнал/а темата
  • #1

pianoman

Intern
11 октомври 2007
15
0
Имам проблем со графичката карта POV 6600GT (nvidia 6). После играње (господар на прстените - ако има некое значење), компјутерот се исклучи! При повторното вклучување екранот беше во најслабата резолуција (640 х 480; 16 милиони бои), а за време на ПОСТ системот имаше зелени вертикални линии. При промената на резолуцијата (1280 х 1024), компјутерот се рестартираше и пак во најслабата резолуција.
Ја ставив старата графичка (nvidia 5), и проблемот не постои повеќе.
Ќе можете ли да ми кажете во што е проблемот? Дали се поправа? Или, оваа графичка карта е КАПУТ?
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Ја ставив старата графичка (nvidia 5), и проблемот не постои повеќе.
Ќе можете ли да ми кажете во што е проблемот? Дали се поправа? Или, оваа графичка карта е КАПУТ?
Мислам дека тоа ти го има дадено најдобриот одговор, КАПУТ графичка. Ти останува само за да бидеш уште по сигурен да ја ставиш на друг исправен компјутер, и да видиш дали и таму ќе го има истиот проблем.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

pianoman

Intern
11 октомври 2007
15
0
Да... го имам направено и тоа. Но дали може да се поправи? Да се смни тоа делче за да се стави тоа делче... или нешто слично.
Има нокој со одговор?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,880
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно