• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Помош за FM RDS програм

Статус
Затворена за нови мислења.

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Дечки ако некој знае каде можам да најдам RDS апликација за ФМ радиото но ако може за јава.
Фала однапред
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Mi izgleda kako dobra programa, sega ke ja snimam
no mene mi treba za mobilen ako ima za dekodiranje na RDS
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1,636
182
Па би требало доколку телефонот има вградено РДС декодер да го има и како опција во програмот со кој слушаш радио... А за таква јава програма немам слушнато... побарај на гугл доколку има ке ја пронајде сигурно...
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Epa toa e rabotata sto nemam, no ne znaci deka ako nemam vgradeno u telefonot deka so dodaten sovtver ne moze
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,085
Мислења
877,266
Членови
30,685
Најнов член
Blaze Ivanov
На врв Дно