• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош за FM RDS програм

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Дечки ако некој знае каде можам да најдам RDS апликација за ФМ радиото но ако може за јава.
Фала однапред
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Mi izgleda kako dobra programa, sega ke ja snimam
no mene mi treba za mobilen ako ima za dekodiranje na RDS
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Па би требало доколку телефонот има вградено РДС декодер да го има и како опција во програмот со кој слушаш радио... А за таква јава програма немам слушнато... побарај на гугл доколку има ке ја пронајде сигурно...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Epa toa e rabotata sto nemam, no ne znaci deka ako nemam vgradeno u telefonot deka so dodaten sovtver ne moze
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,694
Мислења
848,781
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно