• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош за Counter-Strike Video Film

  • Ја почнал/а темата
  • #1

WolverineMKD

Intern
13 август 2008
51
6
Zdravo Decki ako znae nekoj ili ako moze da mi pomogne nekakva informacia za Video na counter-Strike kako mozam da go pustam demoto zatoa sto demoto ne mi se pusta na site programi pa posle da pravam efekti nesto taka zosto neznam tocno kako ide prvpat mi e. i od Cs snimano ili nesto drugo za special efekts.... fala odnapred.. koj sto moze neka mi pomogne ako saka.pozz
Cs1.6 :bravo::bravo::tainstven:
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Вака, јас не те разбрав убаво.
Ако сакаш да правиш снимка од тоа ТИ како играш во ЦС, оди со Fraps.
Ако сакаш пак ефекти да правиш на видеа, види го ParticleIllusion.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
  • Ја почнал/а темата
  • #4

WolverineMKD

Intern
13 август 2008
51
6
Ne me razbra ubavo dobro i fala za toa programce SKPlayer dorbro e samo nesto kako MovieMaker samo pomokno i da mozam da go pustam i da pravam special efekts ili nesto slicno :D fala

a za toa FRAPs nekako ne go svakam...
 

SuperMiki

Intern
12 август 2008
90
0
Ако ти е за снимање видео тогаш користи го бесплатниот :
http://camstudio.org/
A ако сакаш нешто попрофесионално тогаш дефинитно Camtasia Studio : http://www.techsmith.com/camtasia.asp
За обработка за видео материјалот не сум користил така да тука неможам да ти помогнам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,981
Мислења
854,157
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно