1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Помош за блог ???

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од red dragon, 29 Мај 2015.

1. red dragon

red dragon
    Intern

45
    9
    28 Јуни 2013
    Машко
    Може темата е дупла или треба да се премести. Треба ми помош некој што знае да ми каже каде е најдобро сам да си направам сопствен блог за промовирање на спортско друштво ми треба. По можност да е бесплатно и да може барем од 30-50 слики месечно да се прикачуваат. Секоја помош е добредојдена.

2. FLEGMA

FLEGMA
    Epic

8,444
    12,617
    2 Август 2012
    Машко
    google? (blogger)

3. wolverine

wolverine
    On your way to fame

779
    664
    27 Јуни 2012
    Wordpress.com :) блогот ќе ти биде нешто вака: tvojblog.wordpress.com

4. AndrejFerdzo

AndrejFerdzo
    Gaining Experience

830
    279
    18 ноември 2013
    Машко
    Wordpress zemi si hosting sigurno tie imat za instaliranje na wordpress i drugi raboti i mozis da go podbruvash

5. red dragon

red dragon
    Intern

45
    9
    28 Јуни 2013
    Машко
    Било дека само да е добро и функционално. Некој конкретен линк може ли за правење на блог ? Ако има некој од вас ?

6. alekcackko

alekcackko
    Gaining Experience

438
    69
    10 Август 2012
    Машко
    Играње Half life 1 и 2,CS 1.6 и програмирање
    Сакаш да плаќаш за хостинзи или бесплатно?
    Пробај со google blogger како што кажаа погоре.
    Јас имам блог направено ако сакаш по пп ќе ти пуштам колку да видиш отприлика што може да се направи со blogger(може и повеќе ама како пример)

7. red dragon

red dragon
    Intern

45
    9
    28 Јуни 2013
    Машко
    @alekcackko пушти ми ПП ако не ти е тешко за почетак бесплатно да пробам дали ке га направим успешно па за понатам ако треба и ке се плати ако е функционално и ако се зголемат афинитетите :)

8. theblacklist

theblacklist
    Intern

5
    1
    5 Јуни 2015
    Машко
    blogspot.com треба да креираш gmail акаунт за да можеш да го направиш блогот, за туторијали за подесување имаш и на јутуб, но ако се разбираш во CSS можеш комплетно да го смениш дизајнот без да користиш некои од тие што они ги нудат.

9. red dragon

red dragon
    Intern

45
    9
    28 Јуни 2013
    Машко
    да да фала многу на сите направен ми е блогот на блогспот само треба да се подсреди нешто ситно. Има ли шанса у блогот да се стави некој директен линк од некоја интернет страна,мислим на тие од страните како што ги има рекламите на македонските портали и со едн клик дирекно да се отвори пример онлајн радио и нешто слично ?

10. Isak Keyten

Isak Keyten
    Practice makes perfect

1,128
    1,271
    25 ноември 2014
    Барај сајдбар бокс со custom html и после е просто, само ставаш сликичка со урл и тоа е тоа.

11. red dragon

red dragon
    Intern

45
    9
    28 Јуни 2013
    Машко
    дај ми директен линк ако сакаш пошто не се разбирам ништо од овој или кажи ми дека точно да ги тразим тие работа ? ако сакаш

12. MegaLady

MegaLady
    Intern

4
    2
    11 Мај 2016
    Женско

Сподели

Вчитување...