• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош за блог ???

 • Ја почнал/а темата
 • #1

red dragon

Intern
28 јуни 2013
47
9
Може темата е дупла или треба да се премести. Треба ми помош некој што знае да ми каже каде е најдобро сам да си направам сопствен блог за промовирање на спортско друштво ми треба. По можност да е бесплатно и да може барем од 30-50 слики месечно да се прикачуваат. Секоја помош е добредојдена.
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
959
952
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
Samsung 970 Evo Plus NVMe + HDD 1TB WD EZEX
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
Wordpress.com :) блогот ќе ти биде нешто вака: tvojblog.wordpress.com
 

AndrejFerdzo

Gaining Experience
18 ноември 2013
853
310
AndrejFerdzo's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600X
Motherboard
Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming
Storage
WD 256GB NVME +Toshiba 4TB + WD Green 2TB + Samsung 850 500GB EVO
PSU
CoolerMaster V1000
RAM
Kingston HyperX Predator 2x8GB 3200MHz
Video card
2x Saphire Nitro + RX570
Case
DeepCool Matrexx 70
Mouse
Logitech MX Master
Keyboard
Microsoft Comfort Curve Keyboard 2000
Audio
Topping DX3 Pro
Monitor
MSI MAG271CR
Wordpress zemi si hosting sigurno tie imat za instaliranje na wordpress i drugi raboti i mozis da go podbruvash
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

red dragon

Intern
28 јуни 2013
47
9
Било дека само да е добро и функционално. Некој конкретен линк може ли за правење на блог ? Ако има некој од вас ?
 

alekcackko

Gaining Experience
10 август 2012
438
70
Битола
Сакаш да плаќаш за хостинзи или бесплатно?
Пробај со google blogger како што кажаа погоре.
Јас имам блог направено ако сакаш по пп ќе ти пуштам колку да видиш отприлика што може да се направи со blogger(може и повеќе ама како пример)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

red dragon

Intern
28 јуни 2013
47
9
@alekcackko пушти ми ПП ако не ти е тешко за почетак бесплатно да пробам дали ке га направим успешно па за понатам ако треба и ке се плати ако е функционално и ако се зголемат афинитетите :)
 

theblacklist

Intern
5 јуни 2015
5
1
blogspot.com треба да креираш gmail акаунт за да можеш да го направиш блогот, за туторијали за подесување имаш и на јутуб, но ако се разбираш во CSS можеш комплетно да го смениш дизајнот без да користиш некои од тие што они ги нудат.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

red dragon

Intern
28 јуни 2013
47
9
да да фала многу на сите направен ми е блогот на блогспот само треба да се подсреди нешто ситно. Има ли шанса у блогот да се стави некој директен линк од некоја интернет страна,мислим на тие од страните како што ги има рекламите на македонските портали и со едн клик дирекно да се отвори пример онлајн радио и нешто слично ?
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1,125
1,266
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 8GB 1600Mhz Single-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Micfosoft IntelliMouse Optical 1.1 Black
OS
macOS Sierra - 10.12.1
да да фала многу на сите направен ми е блогот на блогспот само треба да се подсреди нешто ситно. Има ли шанса у блогот да се стави некој директен линк од некоја интернет страна,мислим на тие од страните како што ги има рекламите на македонските портали и со едн клик дирекно да се отвори пример онлајн радио и нешто слично ?
Барај сајдбар бокс со custom html и после е просто, само ставаш сликичка со урл и тоа е тоа.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

red dragon

Intern
28 јуни 2013
47
9
дај ми директен линк ако сакаш пошто не се разбирам ништо од овој или кажи ми дека точно да ги тразим тие работа ? ако сакаш
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
856,283
Членови
29,738
Најнов член
Sasko mkd
На врв Дно