• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош за Android туторијали

  • Ја почнал/а темата
  • #1
22 април 2009
68
7
Може ли некој да ми даде некој линк или нешто слично за некој туторијал за андроид, не за hello world програма туту некој понапреден пример... Барав на google неуспеав да најдам?


Благодарам однапред :))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,087
Мислења
838,210
Членови
29,009
Најнов член
frameofmind
На врв Дно