1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Помош wireles мрежа

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од eminem, 18 Јули 2010.

1. eminem

eminem
    Intern

89
    1
    26 Мај 2010
    дома имам Windows 7 премиум..и имам мрежа на модем..но би сакал да користам wireles мреза..со пасворд заштитен..ама не знам како да креирам мреза на wireles.,.мојот модем е thomson 679А49..имам на пц и мрежа прекиу кабел..,,,ама не знам дали преку модем треба да идам да креирам мрежа вирелес ќе ве замолам да ми помогнете ако може да ми објасните фала од напред+ Репултација.:)

2. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,564
    3,480
    11 Декември 2008
    Машко
    Ако е модем ништо, треба да е рутер, а и тој модел баш не верувам да е, да не е овие од т-хоум, TG782 или сличен ?

Инаку влегуваш во рутерот пример преку 192.168.1.254 за томсоните таа беше мислам, во интерфејсот ќе најдеш WLAN или слично, ќе најдеш таму ќе штиклираш да ти се вклучи WiFi-то, кај security ќе си одбереш WPA/2 ќе си ставиш некој пасворд комбинација со мали и големи букви, бројки и специјални карактери и да биде подолг и после тераш :)

3. eminem

eminem
    Intern

89
    1
    26 Мај 2010
    Ти благодарам ај ќе се обидам.:)

4. Sephiroth

Sephiroth
    Unstoppable

3,510
    2,526
    14 Мај 2008
    Машко
    Што е форава?

Го најдов линков како едиствен кога пробав да го гуглам thomson 679А49. Дечкиве крадат мислења или вие сте тоа? Оти приметувам дека мислењата се исти до збор.

5. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,564
    3,480
    11 Декември 2008
    Машко
    Ќе ги тужам сега :ninja2:

6. eminem

eminem
    Intern

89
    1
    26 Мај 2010

:chudenje: Не сум бе јас....

7. Sephiroth

Sephiroth
    Unstoppable

3,510
    2,526
    14 Мај 2008
    Машко
    Сега проверив, цела тема ја избришале. Чудна работа....

8. daci92

daci92
    Gaining Experience

2,120
    163
    4 Февруари 2009
    Машко
    Студент
    znam i jas toa go vidov uste preeska koga ja otvori temata eminem a sea ja nema tamu temata ,znam samo na mislenjeto imase dodadeno nekolku zborovi sto vrska nemam sto znacea :ermm:

Сподели

Вчитување...