1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош wireles мрежа

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од eminem, 18 Јули 2010.

 1. eminem

  eminem
  Intern

  89
  1
  26 Мај 2010
  дома имам Windows 7 премиум..и имам мрежа на модем..но би сакал да користам wireles мреза..со пасворд заштитен..ама не знам како да креирам мреза на wireles.,.мојот модем е thomson 679А49..имам на пц и мрежа прекиу кабел..,,,ама не знам дали преку модем треба да идам да креирам мрежа вирелес ќе ве замолам да ми помогнете ако може да ми објасните фала од напред+ Репултација.:)
   
 2. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,564
  3,480
  11 Декември 2008
  Машко
  Ако е модем ништо, треба да е рутер, а и тој модел баш не верувам да е, да не е овие од т-хоум, TG782 или сличен ?

  Инаку влегуваш во рутерот пример преку 192.168.1.254 за томсоните таа беше мислам, во интерфејсот ќе најдеш WLAN или слично, ќе најдеш таму ќе штиклираш да ти се вклучи WiFi-то, кај security ќе си одбереш WPA/2 ќе си ставиш некој пасворд комбинација со мали и големи букви, бројки и специјални карактери и да биде подолг и после тераш :)
   
 3. eminem

  eminem
  Intern

  89
  1
  26 Мај 2010
  Ти благодарам ај ќе се обидам.:)
   
 4. Sephiroth

  Sephiroth
  Unstoppable

  3,510
  2,526
  14 Мај 2008
  Машко
  Што е форава?

  Го најдов линков како едиствен кога пробав да го гуглам thomson 679А49. Дечкиве крадат мислења или вие сте тоа? Оти приметувам дека мислењата се исти до збор.
   
 5. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,564
  3,480
  11 Декември 2008
  Машко
  Ќе ги тужам сега :ninja2:
   
 6. eminem

  eminem
  Intern

  89
  1
  26 Мај 2010

  :chudenje: Не сум бе јас....
   
 7. Sephiroth

  Sephiroth
  Unstoppable

  3,510
  2,526
  14 Мај 2008
  Машко
  Сега проверив, цела тема ја избришале. Чудна работа....
   
 8. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  znam i jas toa go vidov uste preeska koga ja otvori temata eminem a sea ja nema tamu temata ,znam samo na mislenjeto imase dodadeno nekolku zborovi sto vrska nemam sto znacea :ermm:
   

Сподели

Вчитување...