• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош во врска со Wordpress!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

CHukio

Gaining Experience
7 март 2013
135
56
Прилеп
churlinoski.mk
CHukio's setup  
Processor & Cooler
AMD Rayzen 5 2600x
Storage
Kingston A2000 500GB, Kingston A400 240GB
RAM
2 X Kingston HyperX FURY 8GB 2600MHz
Video card
AMD Radeon RX 550X 4G
Правам веб страна во Wordpress и никако неможам да вметнам коментирање на постовите преку Facebook. Речиси сите plugin-и ги пробав ни еден не функционира :/
Дали има некаква врска темата што ја користам?
 

stefan_v

On your way to fame
3 мај 2010
1,424
596
macedonius.com
Правам веб страна во Wordpress и никако неможам да вметнам коментирање на постовите преку Facebook. Речиси сите plugin-и ги пробав ни еден не функционира :/
Дали има некаква врска темата што ја користам?
Пробај со друга тема колку да видиш, особено ако не е од стандардните(твенти елевен и твенти твелв). Не те чини апсолутно ништо. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,211
Мислења
858,227
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно