• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош во врска со лого!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Дали може некој да ми помогне во врска со супермен лого, сакам наместо "S" буква да има „Н“ буква. Еве го логото.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
DynamicMK Фала многу брат, те частам пијачка.
 

graf

Intern
9 април 2007
67
2
Мозе некој и мене вака да ми напраи да ми биде буквата "М" Ви Благодарам Однапред
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
А најарно, некој да остави туторијал, па сите да научиме како се прави. Поздрав.
 

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Може мене некој да ми го стави тама матичниот број наместо буква? :rolleyes:

Колко и да се трудите никојпат нема да го стигнате Супермен.:ua:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,676
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно