1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош во Corel Photo-paint

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од RFox, 24 oктомври 2010.

 1. RFox

  RFox
  Intern

  380
  31
  13 Септември 2008
  Машко
  Здраво колеги, имам еден проблем правам некоја шема за склоп и ми треба да остане од сликата само сината боја, т.е како што е направено со Red-eye removal да се тргне црвената боја сакам истото да го направам и со белата доколку е можно и како во било кој програм?
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Angel

  Angel
  Intern

  314
  25
  21 Април 2007
  Vo Photoshop
  Select -> Color range -> izbiras Sample na bojata i ja selektiras taa sto ti treba ili ne ti treba. Potoa, mozes da ja brises, da ja kopiras, da ja premackas so druga boja itn...
   

Сподели

Вчитување...