1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош ве молам

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од MusicFreak, 23 Јуни 2009.

 1. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
  напрајв домеин на con.mk, ја инсталирав програмата за аплаудирање фајлој, само незнам преку кој порт да се уклучам. Поможете ве молам.
   
 2. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Ќе се уклучиш на портот за FTP - File Transfer Protocol (Порт = 21)ќе внесеш корисничко име и лозинка и закачувај фајлови,меѓутоа прашај гја подршката од хостингот дали подржуваат FTP трансфер,и фајловите се закачуваат на хостинг а не на доменот :))
   
 3. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  И се разбира нема да upload-ираш кај било, туку во точно одредениот фолдер (најчесто public_html или пак www, но може и да го има името на твојот домаин).
   
 4. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
 5. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
  добро то го средив сеа па ми се појавва ова Connection established, waiting for welcome message... Шо да прам?

  и не можи да влези
   
 6. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
 7. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Можно е да не е достапен серверот моментално.
  Обиди се повторно подоцна.
   
 8. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
  ок, ако прај така пак ќе пишам
   
 9. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
  Си напрајв и на zoka.cc шо завршват и таму истото ми го прај. Не можи двата сервери истовремено да се недостапни
   
 10. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Кој програм го користиш,може лошо си внесол нешто :zbunet3:
   
 11. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
 12. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Изгаси го огнениот ѕид (Firewall) и види дали ке работи :))
   
 13. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
  нема шанси да го изгаснам Firewall зш има еден хакер шо ме напаѓа на одреден интервал.... Оти Firewall е наменет за заштита така?
   
 14. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Да,ама ако го користиш огнениот ѕид на Windows-от "многу" ќе те заштити :) Твој е изборот,или ке ризикуваш или најверојатно ке останеш без веб страна :D
   
 15. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
  добро ај ќе пробам :bravo:
   
 16. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
  сега па закочва на connecting ip:port
   

Сподели

Вчитување...