1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош со WordPress тема

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од Tawe, 20 Август 2011.

 1. Tawe

  Tawe
  Gaining Experience

  495
  149
  12 Август 2011
  Машко
  ChipТuning
  Како на WP сајтов, горе кај страните (Internet, Hardware...) да биде и Tutorials - зошто само таа страна не е таму. Не е да нема место за неа (кога го тргам Home пак стои доле), туку до нешто друго е.

  [​IMG]

  Ако треба ќе ставам дел од кодот (или цел) од header.php или што треба.[/COLOR][/FONT][/SIZE]

  П.С. Се извинувам ако е на погрешно место темава, нека ја преместат модераторите.
   
 2. Acika00mk

  Acika00mk
  Intern

  59
  5
  4 Мај 2010
  Тоа најверојатно преставува листа.... така да пробај да смениш padding на тоа... или пак да го намалиш фонтот
   
 3. Tawe

  Tawe
  Gaining Experience

  495
  149
  12 Август 2011
  Машко
  ChipТuning
  Го намалив фонтот, и padding, но на темата ништо не се менува :S
   
 4. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,856
  1,388
  10 Август 2010
  Машко
  рашири го хедерот, или рашири го div тагот кај што се наоѓа менито
   
 5. Tawe

  Tawe
  Gaining Experience

  495
  149
  12 Август 2011
  Машко
  ChipТuning
  Готово средив :D Од кога го намалив фонтот, почекав 5мин, и се појавија промените :D

  Фала и на двајцата :)
   

Сподели

Вчитување...