• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош со Windows administrator?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

decko-oh

Intern
8 јануари 2008
18
0
e Pa vaka sega go stiklirav kvadratceto vo user/administratot/account is disabled i sega ne mozam da go odstikliram koga ce go otstikliram i stegnam ok mi veli:The following error occurred while attempting save properties for user Administrator:Acces is denied.

i sega ne sum logiran kako administrator.Aj ve molam pomognete kako da go napravam ova
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Одлогирај се од сегашниот user (старт, лог оф) и кога ќе ти се појави тоа да го кликнеш твојот user стисни ctrl alt и delete.
Kaj user напиши Administrator а полето за password остави го празно.
Со ова си логиран како администратор и влези во кај што си чепкал и штиклирај си го твојот user пак да ти биде администратор :bye1:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,755
Мислења
849,927
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно