1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

помош со тастатури

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од ipowerboy93, 22 Јуни 2009.

 1. ipowerboy93

  ipowerboy93
  Intern

  42
  1
  21 Јуни 2009
  користев оргинал Wireless Microsoft, тастатура шо требаше да биди и повеќе од добра, ама испадна дека е тешко ср*ње, копчињата заглавуваат, има многу закаснување и сл.

  Сеа прашањето ми е, дајте ми предлог за тастатура каде што главен приоритет и е флексибилноста на копчињата, то ест можноста за брзо пишување.
  не ми треба мултимедиа копчиња и слични работи, обична, минималистичка тастура, каде може раце да ти летаат по незе.
   
 2. lifehacker

  lifehacker
  Баниран/a

  391
  16
  24 Јануари 2009
  logitech 4 ever !!!!!!!!!!:D
   
 3. ipowerboy93

  ipowerboy93
  Intern

  42
  1
  21 Јуни 2009
  мн има логитеч,

  више би ценел, слика, цена и линк
   
 4. lifehacker

  lifehacker
  Баниран/a

  391
  16
  24 Јануари 2009
  http://nevada.com.mk/pd1235031577.htm?categoryId=413

  http://nevada.com.mk/pd441286633.htm?categoryId=413

  http://nevada.com.mk/pd-455672603.htm?categoryId=413

  Е па сега во нептун имаат флеш веб страна и не мозам да ти пратам линк но оди на нептун.ком.мк оди кај компјутери - компјутерска опрема - тастатури и првата ! Јас имам таква мн. е уба и во дизајн и за пишување + имас другу дугминја за млтимедиа !!:D:bravo:
   
 5. ipowerboy93

  ipowerboy93
  Intern

  42
  1
  21 Јуни 2009
  скапа ми е твојава а плус и не доволно минималистичка :)

  Сакам нешто мн едноставно, да не знајте кај можам да најдам онакви ко шо ги има по кафичиве, тие се нешто како без пластика, само дугмина и некоја гума, шознам како да кажам..
   
 6. lifehacker

  lifehacker
  Баниран/a

  391
  16
  24 Јануари 2009
  Мислиш на гумена тастатура ?? :D
   
 7. ipowerboy93

  ipowerboy93
  Intern

  42
  1
  21 Јуни 2009
  Најверојатно, имаш линкче? :)
   
 8. feit

  feit
  Intern

  684
  43
  12 Февруари 2009
  Прво одлучи што сакаш па постави прашање. Не ти се допаднала Microsoft тастатурата. Па тие имаат едни од подобрите тастатури на пазарот. А ако сакаш гумена тастатура нема да можеш на неа многу брзо да пишуваш....

  http://www.najevtino.com

  Иди на линкот и ќе си најдеш некоја соодеветна за тебе (ако може нешто да е соодветно). Инаку страната подржува повеќе фирми во Македонија за продажба на компјутери и опрема....
   
 9. ipowerboy93

  ipowerboy93
  Intern

  42
  1
  21 Јуни 2009
  да се кладиме дека нема 15 минс да пишуваш на Мајкрософтската без трипати да лупнеш по неа?

  Верувај нечини, верувај.
   
 10. toteto

  toteto
  Баниран/a

  916
  40
  19 ноември 2008
  Обрати се од кај што ја купи, сигурно е некоја грешка.

  Не сум баш некој њубител на бежичните тастатури, но сега мислам дека има bluetooth тастатури.

  Ако бараш гумена тастатура која се витка (таква имам гледано на телевизија), таква кај нас немам видео.
   
 11. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,346
  1,086
  3 Декември 2008
  Машко
  Има и гумена тастатура кај нас или позната како силиконска
   
 12. ipowerboy93

  ipowerboy93
  Intern

  42
  1
  21 Јуни 2009
  Од Шведска ја купив.

  Абе како немаш видено, сигурно имаш по кафичиве има најчесто дека се мн флексибилни и можиш секаде да ја испикаш и секако да ја користиш :)

  се мислам дали на таква брзо се пишува..
   
 13. eldiablo

  eldiablo
  Баниран/a

  820
  48
  21 oктомври 2008
  Да не` имаш нешто во близина што му пречи на сигналот што закаснува?
   
 14. ipowerboy93

  ipowerboy93
  Intern

  42
  1
  21 Јуни 2009
  Сигурно не, едно до едно стоеја со акцепторот
   
 15. bojan_an

  bojan_an
  Intern

  96
  1
  5 Јануари 2008
  да не испадне дека се фалам ама види ја оваа, имаш маус и тастатура, јас сум презадоволен нема никакво каснење во пишување ниту пак да касни маусот
  http://www.anhoch.com/shopCart/vpasp/shopexd.asp?id=6175
   
 16. NetworX

  NetworX
  Intern

  959
  46
  3 Мај 2009
  imam raboteno na silikonska tastatura i ne mi se dopagjase mn
  bi ti preporacal nekoja so flat kopcinja za da ne straka mn koga ke pisuvas

  btw na silikonskata se lizat bukvite pa taka da ako ne gi znaes na pamet ke imas teskotii :D
   
 17. ipowerboy93

  ipowerboy93
  Intern

  42
  1
  21 Јуни 2009
  @bojan_an Прескап ми е комплетот, а и не ми треба толку ствари на тастатурата и толку копчиња на маусот, више е таја по гејмерска :)

  @NetworX Викаш не се пишува брзо на силиконска? Значи да не барам таква..
  Не ми се проблем копчињата, кој не ги знае напамет сеа..

  Невидов на neptun.com.mk некоја со тенки, флат копчиња...
   
 18. toteto

  toteto
  Баниран/a

  916
  40
  19 ноември 2008
  Абе клај некоја слика од тастатурата каква сакаш да имаш, и ќе видиме дали ќе може да ти се помогне, вака не можи наслепо.

  Сакам да купвам компјутер каков што има комшијата.
   
 19. toteto

  toteto
  Баниран/a

  916
  40
  19 ноември 2008
  BTW: што батерии користи ова тастатурата и маусот, дали во комплетот идат и батерии за полнење? И колку време можеш да ја користиштастатурата пред да се испразни, а и маусот.
   
 20. ipowerboy93

  ipowerboy93
  Intern

  42
  1
  21 Јуни 2009
 21. bojan_an

  bojan_an
  Intern

  96
  1
  5 Јануари 2008
  користи најобични АА батерии од 1.5 V две тастатурата и две маусот, во комплетот идат алкални батерии, не се полнат.
  јас си купив што се полнат од 1.5 V и 1100 mAh, ги имам скоро две години, оригиналните батерии од тастатурата се потрошија, само еднаш ги имам сменето, а на маусот зависи колку седиш пред компјутер мене ми траат околу една недела, но ако ставиш со поголема моќност (поголеми mAh, пример 2000 mAh или повеќе), ќе ти траат подолго време, пред да ги полниш.
  поздрав
   
 22. toteto

  toteto
  Баниран/a

  916
  40
  19 ноември 2008
  Па ева ваква, само не е безѓишна. Видов една ваква гуменна, со големина како на лап топ, ама беше скроз мазна (немаше дугмиња) функционирање со спојување на два слоја на гума, и кога ќе се спојат се лоцира кај е споено и кажва која буква е.

  Ваква ко на сликата, немам видено. Со жица само. Овие тастатури (гумените) се првично наменети за телефоните со мала тастатура, дека ова тастатура би требало да е блутут.
   
 23. ipowerboy93

  ipowerboy93
  Intern

  42
  1
  21 Јуни 2009
  и таква ми врши работа :)

  мн. скапа ми е, али ми се праи ќеф и ште ја купам прво ко че одам СК :)
   
 24. Fico

  Fico
  Intern

  251
  14
  9 Март 2008
  Мое мислење е дека на силиконска (гумена) тастатура не можеш брзо да пишуваш. Бев во допир еднаш со таква и малце поише време требаше да се навикнам. Е сеа, за брзо пишување можеби може, ама јас во рок од 2-3 дена не успеав да се привикнам. (а и ја земав од другар чисто за ќејф)
   
Слични теми
 1. AMD_fan
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,558
Вчитување...

Сподели

Вчитување...