Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Помош со source code од github

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
691
710
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 7950X - Arctic Liquid Freezer II 360 ARGB
Motherboard
X670E Aorus Master
Storage
3 x 4TB WD Black, M.2 Samsung 990 Pro 2TB
PSU
Seasonic Prime 1000W
RAM
4x32 GB G.Skill 6000MHz (@5400MHz CL30)
Video card
GeForce RTX 3090
Case
Lian-Li 011 Dynamic XL ROG
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
Keychron C2
Audio
Presonus Eris 4.5
Monitor
LG 38WN95CP-W 38"
OS
Win 11 x64
Здраво,

Не знам ништо од програмирање, пробав сам но ептен ништо не разбирам. Ми треба помош да се направи инсталационa верзија од овој source code.

Може ли некој да испадне во сосрет?

Благодарам.
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
691
710
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 7950X - Arctic Liquid Freezer II 360 ARGB
Motherboard
X670E Aorus Master
Storage
3 x 4TB WD Black, M.2 Samsung 990 Pro 2TB
PSU
Seasonic Prime 1000W
RAM
4x32 GB G.Skill 6000MHz (@5400MHz CL30)
Video card
GeForce RTX 3090
Case
Lian-Li 011 Dynamic XL ROG
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
Keychron C2
Audio
Presonus Eris 4.5
Monitor
LG 38WN95CP-W 38"
OS
Win 11 x64
Да има и понови верзии, но се што е над оваа верзија има 30 дена проба, оваа верзија нема временска лимитација. Строго таа верзија што ја посочив ми треба, други не.
 

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
361
954
Скопје
Здраво,

Не знам ништо од програмирање, пробав сам но ептен ништо не разбирам. Ми треба помош да се направи инсталационa верзија од овој source code.

Може ли некој да испадне во сосрет?

Благодарам.
Најверојатно тргнале binary releases штом стигнале верзија 1.0+, пишува во README дека планот им било да почне да се наплаќа за овој софтвер кога ќе стигне v1.0+. Ако толку сакаш оваа верзија ќе мора сам да ја избилдаш апликацијава. Ќе пробам сега јас да видам дали ќе може.
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
691
710
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 7950X - Arctic Liquid Freezer II 360 ARGB
Motherboard
X670E Aorus Master
Storage
3 x 4TB WD Black, M.2 Samsung 990 Pro 2TB
PSU
Seasonic Prime 1000W
RAM
4x32 GB G.Skill 6000MHz (@5400MHz CL30)
Video card
GeForce RTX 3090
Case
Lian-Li 011 Dynamic XL ROG
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
Keychron C2
Audio
Presonus Eris 4.5
Monitor
LG 38WN95CP-W 38"
OS
Win 11 x64
Да, ги тргнаа инсталационите верзии одкога излезе од бета. Ја симнав trial верзија, ја активирав и го заборавив програмот. Ми текна да го пробам 2-3 дена пред да ми истече trial периодот и не ми беше доволно. Пробав да се регистрирам со нов user за нов trial, не дава. По форуми што читав, сите што ја имаат оваа верзија trial не истекува и си функционира програмот. Ако можеш да помогнеш супер, а сам никад нема да се снајдам, ова е шпанско село за мене.
 

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
361
954
Скопје
Да, ги тргнаа инсталационите верзии одкога излезе од бета. Ја симнав trial верзија, ја активирав и го заборавив програмот. Ми текна да го пробам 2-3 дена пред да ми истече trial периодот и не ми беше доволно. Пробав да се регистрирам со нов user за нов trial, не дава. По форуми што читав, сите што ја имаат оваа верзија trial не истекува и си функционира програмот. Ако можеш да помогнеш супер, а сам никад нема да се снајдам, ова е шпанско село за мене.
Успеав да го направам до негде да направи сетап на проектот и да спреми за пуштање ама фали ова 'c3d libraries' што не можам да најдам што е. Ама тешко дека вака ќе успееш. Би ти препорачал ако можеш да ги прашаш тие на форум да ти пуштат .exe веќе компајлирано.
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
691
710
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 7950X - Arctic Liquid Freezer II 360 ARGB
Motherboard
X670E Aorus Master
Storage
3 x 4TB WD Black, M.2 Samsung 990 Pro 2TB
PSU
Seasonic Prime 1000W
RAM
4x32 GB G.Skill 6000MHz (@5400MHz CL30)
Video card
GeForce RTX 3090
Case
Lian-Li 011 Dynamic XL ROG
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
Keychron C2
Audio
Presonus Eris 4.5
Monitor
LG 38WN95CP-W 38"
OS
Win 11 x64
Успеав да го направам до негде да направи сетап на проектот и да спреми за пуштање ама фали ова 'c3d libraries' што не можам да најдам што е. Ама тешко дека вака ќе успееш. Би ти препорачал ако можеш да ги прашаш тие на форум да ти пуштат .exe веќе компајлирано.
C3D е геометриски кернел

На github го најдов ова, но не знам дали е тоа што го бараш

Колку што знам девелоперот го смени геометрискиот кернел зошто C3D e од Руска фирма и кога почна војната во Украина направи видео дека како Американец неможел да најде легален начин да им плати во Русија (поради санкции најверојатно). Знам дека неколку верзии пред 1.0 му беше заменет комплетно со друг геометриски кернел што се вика Parasolid.

View: https://www.youtube.com/watch?v=WvwiH1DOK1M
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.273
Мислења
977.695
Членови
35.572
Најнов член
mkd2020
На врв Дно