Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Помош со склопување јак компјутер+монитор (до 100,110 илјади)

10 мај 2023
1
0
Уште од сега ќе си кажам дека немам поима од новиве компјутери и делови па затоа доаѓам тука да видам дали може некако да се скрати од ценава бидејќи Анхоч цените им се поголеми него во САД на пример.

Барам компјутер со овие перформанси или + - 5-10%
i7 (12/13 gen)
32gb ram
1tb ssd
rtx 3080 или појако
доволно јако напојување да не работи 100% секогаш кога е компјутерот вклучен
1440p 144+ hz IPS монитор
добри вентилатор и куќиште за ладење
добри слушалки и тастатура (да има num pad) маус веќе имам
деловите по можност да се половни со цел да се намали цената
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.604
Мислења
945.623
Членови
34.092
Огласи
1.976
Најнов член
PERE11
На врв Дно