• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Помош со сетингот на Gmail

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Значи вака, имам еден проблем (кој и не е некој проблем) со сетинзите на Gmail.
Имено , пораките кога ги добивам прикажано е кога се стигнати ама саатот е со ПМ и АМ (пример 1:15 AM). Јас сакам да ми биде саатот наместен на 24 саати а не 2x12 саати. Пробував во опциите и не најдов некое такво подесување, па ако знае некој нека помогне.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Тоа е поради погрешната тајм зона,што сте ја одбрале.
Одете тука,
потоа од лева страна кликнете на Personal information - Edit,кликнете Display all timezones,и едно поле погоре,одберете ја правилната тајмзона.Кликнете Save,одлогирајте се,па пак логирајте се,и би требало да работи.

Поздрав
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Тоа е поради погрешната тајм зона,што сте ја одбрале.
Одете тука,
потоа од лева страна кликнете на Personal information - Edit,кликнете Display all timezones,и едно поле погоре,одберете ја правилната тајмзона.Кликнете Save,одлогирајте се,па пак логирајте се,и би требало да работи.

Поздрав

Sve e ko sto treba podeseno.. eve od tvojot link otidov pak ...... i napraviv sve .... ama vika deka ne e napravena izmena koga ke stisnam save.
I predhodno vaka mi bese podeseno na GMT+1 CET......
E sega kako sto vidov ima dve GMT+1CET ama i na dvete e isto.... :ermm:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Нешто не ми клима,ако правилно си направил,не би требало да биде GMT+1 CET.....,туку GMT+01:00,ај пробај уште еднаш,кај Country: одбери Македонија,и под тоа поле,одштиклирај го Display all timezones,и кај Time zone кликни го тоа првото(односно единственото),оди save,одлогирај се и пак логирај се,и сеа мора да работи :)
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Нешто не ми клима,ако правилно си направил,не би требало да биде GMT+1 CET.....,туку GMT+01:00,ај пробај уште еднаш,кај Country: одбери Македонија,и под тоа поле,одштиклирај го Display all timezones,и кај Time zone кликни го тоа првото(односно единственото),оди save,одлогирај се и пак логирај се,и сеа мора да работи :)

Taka pisuva GMT+01:00 ........... samo me mrzese celo da go pisuvam :D

Odbrana mi e Makedonija i se e ko sto kaza ti........ama pak e so PM i AM :ermm:
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Не знам јас стално и саатот на Виндоус што ми е го местам со AM/PM принцип и така навикнат сум.

Мислам дека нема опција за 24 принцип.

Kako nema ....... ima ne moze da nema kaj mene e taka podesen saatot
attachment.php
 

Атачменти

  • vreme.jpg
    vreme.jpg
    24,9 KB · Прегледи: 30

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
да да најбрзо решен проблем

за оние кои сеуште не можат да се снајдат
откако ке се направи енабле на погоре кажаното на тракилаки

отидете во General табот и ке видите 2 нови опции
Date format:
Time format:
pozz
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Uste nesto da dodadam da se nadovrzam so MG

Koga ke se pomine so strelkata vrz vremeto ..... dava data i vreme, vo zavisnost kakov time i date format ste stavile.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
44.273
Мислења
920.378
Членови
32.934
Огласи
1.074
Најнов член
Persej10
На врв Дно