1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош со правење gig на Fiverr.com

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Hristijan_95, 22 Декември 2013.

 1. Hristijan_95

  Hristijan_95
  Gaining Experience

  292
  173
  17 Мај 2012
  Машко
  ИТ
  Дали некој има идеја зошто кога пробувам да направам gig на Fiverr ми излегува ова:

  Саатипол пробувам, све живо изменив и растурив што имав склопено и напишано и пак си искача ероров..
   
 2. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,577
  3,514
  11 Декември 2008
  Машко
  Несмееш да имаш такви зборчиња: website, email и слично.
   
  На Hristijan_95 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hristijan_95

  Hristijan_95
  Gaining Experience

  292
  173
  17 Мај 2012
  Машко
  ИТ
  Фала, го средив, цел текст го изменував пола саат.. Дупла работа ради едно зборче... :)
   
 4. Hristijan_95

  Hristijan_95
  Gaining Experience

  292
  173
  17 Мај 2012
  Машко
  ИТ
  Ај уште едно прашање во врска со fiverr, имам сеа направив гигови, собрав некоја пара... Никаде во акаунтот немам ставено нити картичка, нити пејпал, никакви информации за плаќање.. Читав дека парите од fiverr можело да се повлечат 14 дена од заработувањето, ама кај би ги повлекол? Сите сетинзи ги поминав, никаде нема опција за да ставам информации за плаќање.
   
 5. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,577
  3,514
  11 Декември 2008
  Машко
  Во Sales > Revenues, и кога ќе имаш над 20$ мислам дека беа ќе ти се појават опции за PayPal или на картичка. Јас ги префрлам на Fiverr Revenue Card и си ги подигам од банкомат послето.

  fiverr.PNG
   
  Tamara689, causevd и на Hristijan_95 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...