• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош со потписот

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,276
28,574
kalco.ru
Me interesira dali moze,i ako moze kako slikickata od potpis da mi sto i kaj prethodnite postovi pred da ja stavam?
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Со промена на потписот автоматски тој се појавува под сите твои постови, без разлика на времето кога се поставени постовите. Новиот потпис се појавува и на твоите претходни постови. :)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Јас мислам дека не се појавува,и јас го имам забележано тоа ама мислев дека така треба,а сум видел на други форуми се менува :)
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Потписот се покажува на сите постови но откога ќе го активираш. На пример сега доколку го промениш ќе се промени само на постовите откога си го активирал т.е. прв пат си поставил потпис.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,276
28,574
kalco.ru
епа ОК ондак.... али ако е можно да се смени тоа на форумов да се поставува автоматски на сите постови не би било лошо:))
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
паа можно е евентуално да има избор како на deviant art што беше мислам, кога ќе смениш signature да избереш дали е retroactive или sticky, односно дали да го смени и на сите претходни постови или не
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
паа можно е евентуално да има избор како на deviant art што беше мислам, кога ќе смениш signature да избереш дали е retroactive или sticky, односно дали да го смени и на сите претходни постови или не
Фина е таа опција, но доколку на форумов го смените потписот, ќе се смени секаде каде што имате "included signature" вклучен потпис.. Под default, ако немате ставено потпис, signature e excluded, затоа го нема во старите постови..
Доколку сте имале било каков потпис, ќе се смени и таму.
Доколку ги едитирате старите постови, би требало новиот потпис да го заземе местото..

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,704
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно