• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош со папка!!!!

• Ја почнал/а темата

misovski

Intern
3 мај 2007
59
0
Имав една папка "Документи" во My Documents и во неа си ги чував сите документи што ми се (cv, уверение од факултет итн.). После едно време истата таа папка ја однема од My Documents и ја нема никаде на целиот hard disc. Креирав иста таква папка со исто име "Документи" во My Documents и ми вика дека таква папка веке има на таа локација и да одберам друго име. Папката за која станува збор "Документи" не е претходно правена да биде Hiden. Ве молам ако некој знае како да ја отворам таа папка или да ја видам нека каже.
Благодарам.

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Прво провети дали е штиклирано show hidden objects во folder options, ако не е штиклирај го и voila ете ти ги документите.
Ако пак ако е подесено show hidden objects пиши ја локацијата во Windows Explorer пр. C:\Documents and Settings\User\My Documents\Dokumenti
Исто така скенирај за вирус да не е случајно бронтокот бидејќи тој ги прави некои фолдери скриени.

• Ја почнал/а темата

misovski

Intern
3 мај 2007
59
0
фала многу comander ама да ти кажам ич не ми текна да ја пишам директно локацијата во Windows Explorer

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Наравоучение чувај си ги документите на некое CD или на УСБ некаде каде нема да може да ги загубиш

M

Mr.Alien

Гостин
@misovski

Послушај го советот на COMANDER, тоа сигурно ќе ти го реши проблемот.
Не само затоа што е во право, туку тој и BRONTOK вирусот се како браќа :pP.

Sorry за :eek:fftopic:.

• Ја почнал/а темата

misovski

Intern
3 мај 2007
59
0
јас имам уште поарно наравоучение: се си чувам на e-mail. Барем сега има многу простор :tainstven:

ekonomist

Gaining Experience
17 јуни 2008
1,052
472
јас имам уште поарно наравоучение: се си чувам на e-mail. Барем сега има многу простор :tainstven:
Се на маил??? Па добро, на mail може да чуваш малечки фајлови, ама нема логика ако имаш интернет со лимит да трошиш да уплоадираш на маил големи фајлови. И колку да ти кажам ни на маил не ти е сигурно, ако сака некој да ти провали многу лесно може да го направи тоа и ќе ти избриши се. Ништо не е 100% сигурно, ама најдобро ти е да си ги чуваш документите на повеќе места, па после ако ти се избришат на едно да ги имаш на друго место :))

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
885
Ohrid
@ekonomist ај и на оваа тема малце контра да ти одам.. Да не си речиш нешто лично.. Чисто расположен сум вечерва :))

ама најдобро ти е да си ги чуваш документите на повеќе места, па после ако ти се избришат на едно да ги имаш на друго место
Што ако компјутерот се здобие со некој системски проблеми? ( ex. Kernel lost ), и при следно уклучување BSOD?
Кај ти отидоа фајловите? Значи не помага ни тоа..
Единствено преферирам како што и COMANDER кажа, само цд.. Тука доколку сам не го изгубиш, фајловите ќе ти се на сигурно.

ekonomist

Gaining Experience
17 јуни 2008
1,052
472
@ekonomist ај и на оваа тема малце контра да ти одам.. Да не си речиш нешто лично.. Чисто расположен сум вечерва :))

Што ако компјутерот се здобие со некој системски проблеми? ( ex. Kernel lost ), и при следно уклучување BSOD?
Кај ти отидоа фајловите? Значи не помага ни тоа..
Единствено преферирам како што и COMANDER кажа, само цд.. Тука доколку сам не го изгубиш, фајловите ќе ти се на сигурно.
Хаха, не бе, знам дека не е ништо лично. Но што ако ти се изгребе cd-to??? :)) Сакав да кажам дека ништо не е сигурно и дека најдобро е да си ги чуваш документите на повеќе места, компјутер, усб, цд, па ајде и маил нека е.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,602
Мислења
821,529
Членови
28,254
Најнов член
L00F1
На врв Дно