1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош со креирање hex фајл за pic16f88

Дискусија во форумот 'Assembly' започната од kimi makedonski, 5 Јуни 2014.

 1. kimi makedonski

  kimi makedonski
  Intern

  440
  14
  19 Август 2009
  Би замолил ако некој може да го компајлира кодот што е даден на следниот линк и да го постира hex фајлот.

  http://www.pcbheaven.com/picpages/A_Clever_Button/

  Јас пробав ама не ми испаѓа како што треба.
   
 2. kimi makedonski

  kimi makedonski
  Intern

  440
  14
  19 Август 2009
  Требало да пишам на форумот за да го исплашам и да проработи :D Се извинувам за спамот ако може избришете ја темата или пак да го додадам hex фајлот ако на некој му користи
   
 3. kamikaza333

  kamikaza333
  Gaining Experience

  320
  53
  3 Јануари 2009
  Машко
  Студент ИТ
  Може да го прикачиш фајлот. Можно е мене да ми треба. Исто ако имаш некој линк за комплетната постапка на поврзување, бирање на порта и целиот процес на програмирање на микроконтролерот. Имам програматор и микроконтролер. Сега само да направам шема и да го испрограмирам pic16f88.
   

Сподели

Вчитување...