1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош со креативни решенија за GPU Sag

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Rikimaru, 8 Април 2020.

 1. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,115
  1,370
  26 Март 2016
  Даскал
  Здраво дечки,

  Ваа Strix-от што ја имам голема, тешка карта е и навалува надолу. Не дека ќе направи проблем, ќе си тера така, меѓутоа не ја личи. Сакав да ја опраам некако. Имав идеја да си порачам figurine од AliExpress од карактер што ми се допаѓа и да ја потпрам на него ама сега со поштиве нема да стигне. Се мислев да одам лего коцки да купам да склопам некое курало како Кула нешто во боја што ми одговара и на тоа да ја потпрам.

  Други идеи?

  Поздрав
   
 2. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  876
  857
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  На StalkeR и Steff_Maja им се допаѓа ова.
 3. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,713
  30 Мај 2010
 4. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,115
  1,370
  26 Март 2016
  Даскал
  Па не сум видел дека има кај нас. Фала дечки, ќе разгледам таа опција иако е некреативна. xD
   
 5. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,337
  2,106
  13 Јануари 2014
  Машко
  Метална цевка од овие еко, reusable варијантиве за пиење, па сечи ја по должина? :D
   
 6. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,115
  1,370
  26 Март 2016
  Даскал
  mad max стил? xD. ROG-от тераат некој мајански дизајн со тие линиите секогаш. Да земам 3 камења да наредам. xD
   
  На 1s3ct0wN и toshex им се допаѓа ова.
 7. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,481
  4,818
  18 Септември 2013
  Машко
  Прашај во IDC порано имаше Amiibo од супер марио, макар ќе те кошта над 1000 денари тоа.

  [​IMG]


  Или подобро земи испринтај на 3д принтер нешто такво:

  Search Thingiverse - Thingiverse

  Имаш и други фигури/ликови побарај си некој шо тебе ти е мил. Имаше во скопјево ликови шо принтаат.
   
  На TATA_MATA и Rikimaru им се допаѓа ова.
 8. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,115
  1,370
  26 Март 2016
  Даскал
  Е ова е баш супер решение. (Ќефо нема цена, а утре секако можи да заминиме на следечи свет xD).
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 9. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,481
  4,818
  18 Септември 2013
  Машко
  Да, само да ти се погоди да е таман за у твоето куќиште. Евентуално можеш да додадеш некое кругче одоздола да поткрене, ама ако е превисока фигурата ќе треба да ја стругаш а тоа не е баш clean.

  На пример можеш SSD испод фигурата да ставиш ако ти фалат цели 7мм.

  [​IMG]


  ЕДИТ: Еве ти уше една интересна идеја за у бело куќиште (можеш дарт вејдер фигура у црно)

  [​IMG]
   
  На StalkeR и Rikimaru им се допаѓа ова.
 10. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,115
  1,370
  26 Март 2016
  Даскал
  Или пример од маршало една статуетка со миленце под неа, а? xD TITO-BUNKER-bust_3120072k.jpg
   
  На igor_igor, goce03, neraaa и уште 5 други им се допаѓа ова.
 11. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,481
  4,818
  18 Септември 2013
  Машко
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 12. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,481
  4,818
  18 Септември 2013
  Машко
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,150
  702
  5 Јуни 2007
  Машко
  Татко ми изработува вакви статуетки од гипс, само да се погодат димензиите хаха :D
   
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,115
  1,370
  26 Март 2016
  Даскал
  Ќе разгледам thx.
  речи му бизнис да направиме. xD
   
 15. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  208
  218
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  StalkeR, CBB_6 и на Rikimaru им се допаѓа ова.
 16. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,115
  1,370
  26 Март 2016
  Даскал
  Пробав, не мојт. :/ Не излегува назад.
   
 17. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,370
  24 Јуни 2009
  Машко
  Може и од киндер јајца да пасува.
   
 18. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,115
  1,370
  26 Март 2016
  Даскал
  Да ти кажам право, ќе измоделирам нешто по желба, само ми треба човек со 3д ппринтер да ми го испринта.
   
 19. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,370
  24 Јуни 2009
  Машко
  Принтерџиите се зафатени сега до трт, изработуваат рамки за визири.
   
 20. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,115
  1,370
  26 Март 2016
  Даскал
  Најдов еден тон FUNKO POP (онаков стил каков што барав) фигуринки во скопска книжарница.
  chrome_KsUlres7lP.jpg
   
  Последна промена: 9 Април 2020
  На toshex и architect им се допаѓа ова.
 21. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  208
  218
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  Случајно ги најдов во фиока (од туш се или висаќи) и сега имам држач шо се подесва по висина и плус има гума за изолација.
  IMG_20200410_162228.jpg processed-1.jpeg
   
  На Banjifiko, Tenny, StalkeR и уште 3 други им се допаѓа ова.
 22. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,481
  4,818
  18 Септември 2013
  Машко
 23. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,115
  1,370
  26 Март 2016
  Даскал
  Па брате вакво ми треба. Да дознаеш те молам од што точно е да барам по продавници. Таман е за моите потреби.
   
 24. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  208
  218
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  штета нема ргб
   
 25. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  208
  218
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  Или од казанче или од бољерче за в кујна. Попрецизен не можам да бидам :D
   

Сподели

Вчитување...