1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Помош со Cloudmin/Virtualmin

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од Mao, 17 ноември 2018.

1. Mao

Mao
    Gaining Experience

700
    270
    5 Јуни 2007
    Машко
    Здраво на сите. Ме интересира дали има некој на форумов што има добро познавање од Cloudmin и Virtualmin. Имам сервер на кој сакам да инсталирам Cloudmin со кој ќе можам да кренам 3-4 виртуелки и на нив да работи Virtualmin. Јас лично пробав да инсталирам Cloudmin, но понатака неможев да се снајдам, исто така беше и со Virtualmin кога го инсталирав имав проблеми со днс и маил серверот, имаше лупови. Затоа барам некој искусен што може да го среди серверов и нормално ќе биде биде парично компензирана личноста што ќе успее да ми заврши работа.

2. Feelyo

Feelyo
    Intern

31
    31
    2 Април 2017
    Машко
    Немам инсталирано, ја сум поише CLI, ама ако сеуште ти треба помош пиши пп или тука, ќе пробам да помогнам колку можам :)

На Ninjaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Mao

Mao
    Gaining Experience

700
    270
    5 Јуни 2007
    Машко
    Ti blagodaram ama go resiv problemot. Vo idnina ke te imam v predvid, fala uste ednas.

Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација

4. ViktorGrebenaroski

ViktorGrebenaroski
    Intern

14
    3
    29 Август 2016
    Машко
    @Mao а може да ми појасниш како го реши проблемот со мејл бидејќи и јас имам проблеми со него.

5. Mao

Mao
    Gaining Experience

700
    270
    5 Јуни 2007
    Машко
    Da me ubies nema da mi tekne, znam deka googlav i nekako se opravi. Ke te izlazam :/

Слични теми
  1. eminem
    Одговори:
    15
    Прегледи:
    1,179
  2. MLADEN
    Одговори:
    2
    Прегледи:
    563
  3. Mao