1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош со Cloudmin/Virtualmin

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од Mao, 17 ноември 2018.

 1. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  922
  463
  5 Јуни 2007
  Машко
  Здраво на сите. Ме интересира дали има некој на форумов што има добро познавање од Cloudmin и Virtualmin. Имам сервер на кој сакам да инсталирам Cloudmin со кој ќе можам да кренам 3-4 виртуелки и на нив да работи Virtualmin. Јас лично пробав да инсталирам Cloudmin, но понатака неможев да се снајдам, исто така беше и со Virtualmin кога го инсталирав имав проблеми со днс и маил серверот, имаше лупови. Затоа барам некој искусен што може да го среди серверов и нормално ќе биде биде парично компензирана личноста што ќе успее да ми заврши работа.
   
 2. Feelyo

  Feelyo
  Intern

  37
  37
  2 Април 2017
  Машко
  Немам инсталирано, ја сум поише CLI, ама ако сеуште ти треба помош пиши пп или тука, ќе пробам да помогнам колку можам :)
   
  На Ninjaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  922
  463
  5 Јуни 2007
  Машко
  Ti blagodaram ama go resiv problemot. Vo idnina ke te imam v predvid, fala uste ednas.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 4. ViktorGrebenaroski

  ViktorGrebenaroski
  Intern

  14
  3
  29 Август 2016
  Машко
  @Mao а може да ми појасниш како го реши проблемот со мејл бидејќи и јас имам проблеми со него.
   
 5. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  922
  463
  5 Јуни 2007
  Машко
  Da me ubies nema da mi tekne, znam deka googlav i nekako se opravi. Ke te izlazam :/
   
Слични теми
 1. eminem
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,233
 2. MLADEN
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  602
 3. Mao
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,529
 4. comakot
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,146
 5. ViktorGrebenaroski
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  336
Вчитување...

Сподели

Вчитување...