1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Решено Помош со bluetooth слушалки

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од Harrabed, 25 Март 2014.

 1. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,432
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Значи вака пред 2-3 саати купив bluetooth слушалки ваков модел(слика)
  е сега проблемот е тоа што не знам како да ги поврзам преку блутот и ми се појавува дека драјверот не работи...
  headphones.jpg

  Така да де објасните како и што треба да направам за да ги поврзам преку блутот овие слушалки пошто за прв пат имам искуство со блутот слушалка.
  Поздрав и фала.
   
 2. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,167
  20 Април 2007
  Машко
  Имаш диск со слушалките?
  На него би требало да има упатство, драјвери, софтвер етц етц...
   
 3. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,710
  13,075
  2 Август 2012
  Машко
  види во упатство на кој начин се упарува слушалката со донглето. сите се различни
   
 4. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,432
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
 5. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,432
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Откри ја Америка.

  Клуч.

  Значи требало повеќе од 10 секунди да се задражи power копчето.
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. slobo_n

  slobo_n
  Intern

  40
  18
  25 Јуни 2009
  Три модови има таа слушалка.
  При исклучена слушалка од Гембирд:
  • Кратко притискање на power копчето - сијаличката свети само сино, што значи слушалката ќе работи само со спарените уреди
  • За спарување со телефон треба да се задржи подолго време копчето за вклучување се додека не почни да трепка сијаличката сино-црвено, тогаш слушалката е во фаза на откривање и ќе ја пријави кај телефонот
  За исклучување задржи го power копчето додека не почни сијаличката да свети само црвено.
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. HijackHacker
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,603
 2. Kapkata
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,338
 3. Molec
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  3,233
Вчитување...

Сподели

Вчитување...