• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Помош Skype!!!

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
810
693
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
Ве молам помогнете ми како да го инсталирам Skype нз што му е прв пат вака ми прави еве сто ми пишува:
 

Атачменти

  • error.jpg
    error.jpg
    94,1 KB · Прегледи: 46

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Да не има врска со антивирусот, тој да не те блокира?
 
M

Mr.Alien

Гостин
1. Да не имаш вирус? Поточно, spyware? Искенирај.....
2. Може да те кочи антивирусот, како што рече Taurus. Исклучи го скроз и пробај да инсталираш.
3. Имаш ли администраторски привилегии?
4. Да не си имал веќе инсталација на Skype, да си имал проблеми со неа, па си ја деинсталирал и пробуваш повторно да инсталираш? Ако е така, прво оди во START>RUN>REGEDIT и таму преку Find (CTRL+F) пронајди и избриши се што подсеќа да Skype. Потоа рестартирај па пробај пак.
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
810
693
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
1. Да не имаш вирус? Поточно, spyware? Искенирај.....
2. Може да те кочи антивирусот, како што рече Taurus. Исклучи го скроз и пробај да инсталираш.
3. Имаш ли администраторски привилегии?
4. Да не си имал веќе инсталација на Skype, да си имал проблеми со неа, па си ја деинсталирал и пробуваш повторно да инсталираш? Ако е така, прво оди во START>RUN>REGEDIT и таму преку Find (CTRL+F) пронајди и избриши се што подсеќа да Skype. Потоа рестартирај па пробај пак.

za virus nemam bidejki taze mi e formatiran :) spy nz treba da proveram a ke probam da go isklucam skros pa da vidam togas dali ke pravi taka pa ke vi pisam
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Вирусите мислиш дека несакаат тазе форматирани компјутери. Посебно кога ќе инсталираш програми од ЦД со вируси (како мене што ми се има десено:krshiglava:).
Никогаш не ги исклучувај вирусите како причина!
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Не би морало да значи.

Ако тие е тазе формиран, пак можеш у рок од 2 мин да фатиш вирус. Јас лично го форматирав, отворив IE 6 да симнам АВ, Огнената лисица... и отварајќи warez страна, во позадина сам си се симнал и завршил работа.
Сенирај ти сo Spybot за секој случај.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Има спајвери кои прават проблеми баш со администаторските привилегии. Затоа и ти посоветував да провериш дали ги поседуваш истите и да скенираш со antispyware програма.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.307
Членови
31.484
Огласи
19
Најнов член
Kolecolev
На врв Дно