1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош! Сакам да купам NODE 202 и SFX Напојување

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од toshex, 26 Февруари 2016.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,114
  4,181
  18 Септември 2013
  Машко
  Како најбезболно да купам куќиште:

  NODE 202 со напојувањето кое опционално се нуди со него,
  или без напојување и додатно
  Silverstone ST45SF-G напојување?
   
  На Molec и marto им се допаѓа ова.
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,114
  4,181
  18 Септември 2013
  Машко
  Не можам да изменам па да дополнам: Ги најдов во некоја продавница во Грција. Е сега некој кој често оди до Солун од форумов ако би ми завршил работа да ги подигне пример секако дека би му надоместил за услугата. Тоа е една опција онака шо ми паѓа на памет.
   
  На marto му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,497
  2,512
  14 Мај 2008
  Машко
  Туристички агенции организираат шопинг до Солун за иљадарче. Напрај си список и терај.
   
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,114
  4,181
  18 Септември 2013
  Машко
  Можда најдов и подобра опција. Има една фејсбук страна за нарачки од икеа солун, и ги прашав дали може да земат и од други солунски продавници. Рекоа може па ќе видиме им дадов линкови да проверат локација и опции. Иначе и они толку зимаат а по карго до врата ми стига :)
   
 5. smole

  smole
  Unstoppable

  2,995
  3,385
  18 Април 2007
  Од кои продавници гледаш?
   
 6. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,114
  4,181
  18 Септември 2013
  Машко
 7. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,000
  12,362
  23 Јануари 2008
  Манга
  побарај tax-free и врати си 10 или 19% ддв назад, ама мора на излез од земја да го однесеш листот на царина да ти удрат печат. потоа парите си ги земаш или на граница/фришоп или нареден пат од продавницата од каде си го купил(вака функционираше плаисио и враќаа фул ддв).
   
 8. smole

  smole
  Unstoppable

  2,995
  3,385
  18 Април 2007
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,162
  3,502
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Примети дека за достава вика 10 работни дена. Што значи тие кои би го купувале за тебе кога ќе отидат може да го нема на залиха. Ако дефинитивно го земаш на тој начин, пиши им на Грците да организираат да биде во салон на одреден датум и нека ти го резервираат.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 10. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,114
  4,181
  18 Септември 2013
  Машко
  Да да, значи јас не знам грчки ама пишав веќе на скајп и се надевам ќе одговорат. А принцпипот според кој мислам дека ќе работи ова е да го купам јас онлајн, а овие да го подигнат од кај нив.

  Не ни знам дали се салон овие или магацин само, ама доставата им е бавна валјда затоа до 10 дена. Секако мене нема да ми треба достава.
   
 11. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,162
  3,502
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Тоше јас од тука го земав мојот Ноуд 304, еве ти линк за тој што го бараша со напојувањето комбо.

  http://www.mlacom.si/fractal-design-node-202-450w

  Уште да најдеш некој од Словенија да ти го донесе :)
   
 12. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,114
  4,181
  18 Септември 2013
  Машко
  Тоа е проблемот, мојот ноуд директно од америка ми го донесоа и неам никој во моментов шо би можел од некаде да ми донесе. Само ова од грција ако излезе.

  Иначе не сакам во тандем со напојување бидејќи сакам бар 600 ватно напојување за да работи под помало оптеретување и маливе кулери да не брчат многу :)
   

Сподели

Вчитување...