1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Помош! Сакам да купам NODE 202 и SFX Напојување

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од toshex, 26 Февруари 2016.

1. toshex

toshex
    Unbeatable

4,114
    4,181
    18 Септември 2013
    Машко
    Како најбезболно да купам куќиште:

NODE 202 со напојувањето кое опционално се нуди со него,
    или без напојување и додатно
    Silverstone ST45SF-G напојување?

На Molec и marto им се допаѓа ова.
  2. toshex

toshex
    Unbeatable

4,114
    4,181
    18 Септември 2013
    Машко
    Не можам да изменам па да дополнам: Ги најдов во некоја продавница во Грција. Е сега некој кој често оди до Солун од форумов ако би ми завршил работа да ги подигне пример секако дека би му надоместил за услугата. Тоа е една опција онака шо ми паѓа на памет.

На marto му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Sephiroth

Sephiroth
    Баниран/a

3,497
    2,512
    14 Мај 2008
    Машко
    Туристички агенции организираат шопинг до Солун за иљадарче. Напрај си список и терај.

4. toshex

toshex
    Unbeatable

4,114
    4,181
    18 Септември 2013
    Машко
    Можда најдов и подобра опција. Има една фејсбук страна за нарачки од икеа солун, и ги прашав дали може да земат и од други солунски продавници. Рекоа може па ќе видиме им дадов линкови да проверат локација и опции. Иначе и они толку зимаат а по карго до врата ми стига :)

5. smole

smole
    Unstoppable

2,995
    3,385
    18 Април 2007
    Од кои продавници гледаш?

6. toshex

toshex
    Unbeatable

4,114
    4,181
    18 Септември 2013
    Машко
  7. gOJDO

gOJDO
    Epic

9,000
    12,362
    23 Јануари 2008
    Манга
    побарај tax-free и врати си 10 или 19% ддв назад, ама мора на излез од земја да го однесеш листот на царина да ти удрат печат. потоа парите си ги земаш или на граница/фришоп или нареден пат од продавницата од каде си го купил(вака функционираше плаисио и враќаа фул ддв).

8. smole

smole
    Unstoppable

2,995
    3,385
    18 Април 2007
    На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Necromancer

Necromancer
    Unstoppable

3,162
    3,502
    24 Февруари 2012
    Машко
    GIS
    Примети дека за достава вика 10 работни дена. Што значи тие кои би го купувале за тебе кога ќе отидат може да го нема на залиха. Ако дефинитивно го земаш на тој начин, пиши им на Грците да организираат да биде во салон на одреден датум и нека ти го резервираат.

На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
  10. toshex

toshex
    Unbeatable

4,114
    4,181
    18 Септември 2013
    Машко
    Да да, значи јас не знам грчки ама пишав веќе на скајп и се надевам ќе одговорат. А принцпипот според кој мислам дека ќе работи ова е да го купам јас онлајн, а овие да го подигнат од кај нив.

Не ни знам дали се салон овие или магацин само, ама доставата им е бавна валјда затоа до 10 дена. Секако мене нема да ми треба достава.

11. Necromancer

Necromancer
    Unstoppable

3,162
    3,502
    24 Февруари 2012
    Машко
    GIS
    Тоше јас од тука го земав мојот Ноуд 304, еве ти линк за тој што го бараша со напојувањето комбо.

http://www.mlacom.si/fractal-design-node-202-450w

Уште да најдеш некој од Словенија да ти го донесе :)

12. toshex

toshex
    Unbeatable

4,114
    4,181
    18 Септември 2013
    Машко
    Тоа е проблемот, мојот ноуд директно од америка ми го донесоа и неам никој во моментов шо би можел од некаде да ми донесе. Само ова од грција ако излезе.

Иначе не сакам во тандем со напојување бидејќи сакам бар 600 ватно напојување за да работи под помало оптеретување и маливе кулери да не брчат многу :)

Сподели

Вчитување...