• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош [Проблем со desktop икони]

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fant0m

Intern
18 септември 2007
21
0
Ако може мал помош дека итно ми е ова. Брат ми вели дека на неговиот компјутер ниедна икона не може да се пристапи. Е сега, бидејќи го немам видено лично (не сме во ист град) претпоставувам дека е нешто слично на тоа кога преместувате фолдер а иконката не е подесена на новата адреса. Ме чуди тоа што не може да се отвори ни My Computer ни игра ни ништо. Акко некој знае што е проблемот нека пише ве молам
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Дај повеќе информации, вака и оние кои сакаат да ти помогнат неможат...
Што се случува кога кликаш на иконата и сл...

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=AQHJuyIse"]www.youtube.com/watch?v=AQHJuyIse[/ame]
мејби...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Fant0m

Intern
18 септември 2007
21
0
Па не знам и јас точно да ви кажам право, знам дека ги оправил повекето, не му работеле уште само My computer i My documents. Фала сепак
 
D

DimitarMK

Гостин
Таскбарот го има ли ? :nesiguren:

можда explorer.exe прави проблеми :zbunet3:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,531
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно