1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош при работа со Гео Портал Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од mak, 29 Мај 2020.

 1. mak

  mak
  Intern

  68
  26
  15 Април 2009
  Дали некој може да помогне, каде се наоѓа опцијата да може на картата да се гледа бројот на катастарските парцели?

  Геопортал
   
 2. spanska

  spanska
  Gaining Experience

  55
  60
  18 Јули 2019
  Машко
  Проба на:
  OSSP
   
  krema, Metuzalem и на mak им се допаѓа ова.
 3. mak

  mak
  Intern

  68
  26
  15 Април 2009
  Да, тоа е што ми требаше. Фала многу.
   
 4. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,471
  11,751
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Еј, супер е ова.

  Да не знае некој што е разликата меѓу СОПСТВЕНОСТ и ПРАВО НА СОПСТВЕНОСТ (различни станови во иста зграда)?
   
 5. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,239
  3,621
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Не би требало правно да има разлика, колку што знам и со двете категории имаш сопственост на имот и можеш да ги оттуѓиш. Проблемот е со 0 (нула), или празно, што значи дека таа парцела е неизложена, па подлежи на изложување и утврдување на сопственици врз основа на постари податоци.
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...