Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Помош при изработка на интернет продавница

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.123
727
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Здраво на сите,

Имам семеен бизнис, кој претежно е насочен кон b2b продажба. Многу малку сме застапени на интернет.

Би сакал малце повеќе да се насочам кон интернет продажба. Имам неколку прашања за кои ми треба совет.
Имам минимално познавање за изработка, постоечката страна ја изградив сам. Па прашувам, бидејќи имам желба да си направам сам.

1. Имам обична веб страна (ftp server - таков е хостингот) дали може преку нејзе да се направи најобична веб продавница со 20-30 продукти за почеток и да видиме како ќе се одвива?
2. Преку што најлесно може да се изработи автоматизиран систем кој ќе генерира фактури откако ќе се стисне КУПИ?
3. Дали Shopify може да се земе во предвид и поврзе со нашата банка и касис за плаќање?

Благодарам!
 

Nem_Akata

Gaining Experience
26 мај 2015
173
244
Скопје
Nem_Akata's setup  
Audio
Scarlett Solo MK2, Bowers & Wilkins DM14, M-Audio av40, AKG K240 MKII, Philips FA960 Amplifier
OS
MacOS + Windows
Со Shopify сум немал искуство, но по тоа што имам читано добар сервис нудат, само не знам за Македонија како стојат работите. Работам често со Wordpress+WooCommerce, таму можеш да поврзиш од Halk банка директно да преземаш плаќање од картички, и има какви сакаш опции, дали да ти стигне фактура на email во чист html или плус pdf варијанта.

Најверојатно и Shopify нуди слични опции чим толку го фалат, ќе мора да провериш и да нѝ кажеш или некој друг ако има искуство да се убаци :))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.228
Мислења
976.916
Членови
35.537
Најнов член
martin987
На врв Дно