• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош при избор на маус за(cs:go)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

daci181

Intern
28 декември 2018
4
1
Дечки може ли некој да ми предложи добар маус за цс го почетник сум и играм на бежичен ама осеќам дека не е тоа тоа имам еден жичен на dell ама па тој некако ми работи и кога ке го кренам сакам да купам еден ама не се разбирам баш жичен сакам и цена околу 20 јиро
 

Coach

Intern
6 декември 2020
27
26
Skopje
Не е баш 20 EUR (некои 28) ама нема да зажалиш


не е ваууу ама во таа класа и за тие пари е топ (проверено). Имаш многу опции, добар сензор, macro's, adjustable DPI
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

daci181

Intern
28 декември 2018
4
1
Фала за понудиве утре ке одам до анхоч ке разгледам па ке ви кажам што сум земал п.с ке го зголемам лимитот на 30 зашо гледам овие од 20 се како играчки :D
 

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
360
235
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1

Претходно имав a4tech a90, сега ваков razer и razer-от е со доста поквалитет сензор.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,771
12,184
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
За minesweeper само издржлив клик е најважен.
 

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
496
410
Skopje
Фала за понудиве утре ке одам до анхоч ке разгледам па ке ви кажам што сум земал п.с ке го зголемам лимитот на 30 зашо гледам овие од 20 се како играчки :D
Реално гледано за овие пари, ова глувче ти го препорачувам:


Од искуство, во однос на другите што се околу оваа цена, со ова глувче ќе осетиш реална разлика. Ласерот не мрда при нагли потези.
 

Picolo

Intern
25 март 2019
61
18
EC2 - A Од анхоц ја го користам само за тоа го купив топ маус plug & play
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно