1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош при избор на лаптоп

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од Иванчо, 25 Мај 2019.

 1. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  261
  328
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Земено hp envy 360 16g ram i7 512 ssd
   
  На Deleted member 37389 и architect им се допаѓа ова.
 2. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  854
  430
  12 Април 2017
  Машко
 3. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  190
  109
  25 Февруари 2017
  Машко
  Да не знае некој кој е официјален увозник за Dell лаптопи кај нас? ITD, Макпетрол или некој сосема друг?
   
 4. Tobey

  Tobey
  Intern

  161
  35
  23 Април 2017
  И двата увезуваат делл, плус ланком и анхоч
   
 5. marick14

  marick14
  Intern

  119
  38
  2 Март 2011
 6. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  846
  551
  1 Јуни 2016
  900 евра за без графичка? Um, no.
   
 7. marick14

  marick14
  Intern

  119
  38
  2 Март 2011
  За работа ми треба. Не играм игрици.
   
 8. marick14

  marick14
  Intern

  119
  38
  2 Март 2011
  Го купија пред мене лаптопот.
  Иначе ме интересира за препорака од поискусните, лаптоп до 14 инчи, да има SSD минимум 256Гб, да не е со некоја пластична чкарт изработка, туку алуминиумска и да е до 500 евра...
   
 9. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  854
  430
  12 Април 2017
  Машко
  Имаше Acer Swift 3 во нептун мислам.
  Еве го. Само што е со 4ГБ РАМ и тоа е проблем, али премногу бараш за таа цена :D
   
 10. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,044
  3,005
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Земи си некој половен со преостаната гаранција барем 1 година. Јас за 18.000 земав лаптоп Asus S15 серија со I5 8250u cpu , 8gb ram , 1tb hdd , 2gb grafika mx940 , батерија 5-6 часа.
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. marick14

  marick14
  Intern

  119
  38
  2 Март 2011
  Го гледав овој вчера. Се е ок но рам меморијата е слаба.
   
 12. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  658
  586
  31 Мај 2011
  уште 4000 и го имаш со 8гб рам моделот, вреди да убациш уште толку, лаптопот е преубав, и изработката е неверојатна.само знај рам апгрејд нема, soldered ram е и немаш можност да ставиш ти.
   
 13. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  854
  430
  12 Април 2017
  Машко
  Јас мислам дека треба да се потрудиш и да удриш +4,000 за 8ГБ моделот
   

Сподели

Вчитување...