• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош/препорака на сајт за upload на 250 MB фајл

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Ми требаат бесплатни сајтови (кои се прилично стабилни) а на кои може да се хостира zip фајл до 300 MB.

Веќе хостирав на мој хостинг ама бидејќи веста станува популарна, потроши повеќе од 130 GB за неполни 2 дена па ми требаат mirrors.. :ermm:

Фала однапред за сите предлози
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
146
Ако сакаш можам да ти дадам мејл за контакт на сопственикот на www.vmetni.com може ке може да ти ги хостира :))
:headbang:
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
За 300 Мега јас ќе ти дам. Контактирај ме на ПМ (ПМ = Персонал Месиџ, не оноа македонското што сите го знаат „у ПМ“).
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Кога добро ќе подразмислам, немора и да е до 300 MB фајлот, може и помалку, па ќе ги ставам сликите посебно..

Само многу е важно што помалку малтретирање и реклами да има при отворање на секој фајл и да нема ограничување на bandwidth :)
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Абе се вртеше една веб страна по форумов каде што можеше до 5ГБ... Ај ако ја најдам ке ви кажам!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,529
Мислења
822,643
Членови
28,052
Најнов член
Ttifun
На врв Дно