1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош префрлање пари на skrill,neteller или Airtm

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Garfield', 27 ноември 2019.

 1. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  223
  46
  18 Јануари 2019
  Машко
  Здраво другари дали има опција од овие да отворам сметка во мк?
  На скрилл,нетеллер или аиртм,во кои ќе можам да отворам сметка и да ставам пари во нив?може во мк да ставам?
  Благодарам однапред.

  Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
   
 2. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  223
  46
  18 Јануари 2019
  Машко
  Здраво другари,направив неттлер акаунт,им пратив лична карта,и сакав да ставам депозит 24€ и сега треба да се пратат преку некоја банка овие 24€,со информација на банка град,ибан... ми пишуваше да одам на банка или преку картичка,отидов кај комерцијална банка,ми бараа 15€ провизија и ми кажа доколку имаш картичка во стопанска иди,таму провзијата ќе биде 100 или 200денари,отидов кај стопанска банка,им кажувам 2ца беа,но не се одбираат,му покажав и слика,тој виде и кажуваа нема шанси на вакво за таков град,му кажувам како нема шанси кога во комерцијална ми кажа дека може со картичка,таму ми бараа 15€ провизија,и упорно ми кажуваа дека неможело ќе била многу голема провизијата,пробај преку вестернунион,може помош да ми помогне некој?
  Неможам да направам delete на оваа депозит што пробав,некоја препорка ве молам?

  Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...