1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Помош околу Wordpress!

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од AfterMaxify, 5 Јануари 2016.

1. AfterMaxify

AfterMaxify
    Gaining Experience

169
    65
    18 Септември 2012
    Машко
    Поздрав дечки, купив хостинг и домен и инсталирав Wordpress на страната.. Пробувам да средам некои многу мали ситници кои ми одат на живци премногу оти немам појма што правам, а се прости работи.. Значи вака, имам инсталирано тема која треба да изгледа вака , ама мојава страна изгледа вака.:mad: :devil: Знам дека немам постови за да биде се по ред како што треба. Мене конкретноми требаат 3менија (или категории како и да се викаат) во делот под логото.HOME / GENTLEMAN / LADY
    Овие три треба да ги имам и под нив да ги има постовите што ми се во тие категории вметнати, а во HOME да бидат сите постови што ми се напишани измешано.Исто појма неам кој Plug-ins ми требаат за Website-ов... Ако има некој 15 минути да средиме нека ме контактира ќе му бидам многу благодарен, враќам услуга ако ви треба било што од графички дизајн.. :blush::blush:

2. lynx

lynx
    Unstoppable

3,361
    3,053
    4 Септември 2008
    Давам графички дизајн и пола кило кикиритки.
    Тој темплејт што си го инсталирал нема ли демо за инсталација и да изгледа исто како на сликата?

Ако незнаеш за што зборувам тогаш почни од тука:
    https://codex.wordpress.org/Getting_Started_with_WordPress

3. SiPy`

SiPy`
    Unbeatable

2,603
    4,519
    23 Јуни 2015
    Машко
    Не е баш така едноставно да може некој да ти објасни преку пост или преку телефон за 15 мин. :)

4. AfterMaxify

AfterMaxify
    Gaining Experience

169
    65
    18 Септември 2012
    Машко
    Фала за ова, изначитав и ги средив тие работи што ми требаа, најдов друга тема еве сега полека ја потсредив страната. Ми остана уште една мака. Сакам да ги сменам Font-овите. Темата не подржува таква опција од себе, мора изгледа преку CSS. Не сакам да пробувам сам да не зафркнам нешто. Барав по интернетов како што ама не најдов конкретен начин успешно да ги сменам, пробував по нешто ама безуспешно.. Чаре?

Сподели

Вчитување...