1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош околу Visual Basic

Дискусија во форумот 'Visual Basic' започната од C++, 30 Јуни 2011.

 1. C++

  C++
  Intern

  16
  0
  27 Јули 2010
  Здраво, може ли некој да ми каже, как оби одело ова, и како е најпаметно да направа?

  Значи имам направено едноставна 2д игра во Visual Basic 2010, но едноставна во смисол на графика и играње. Играта има многу логика :)

  Е сега ме интересира за да ја направам за Андроид, има некој начин поедноставен со овој код што го имам, или ќе мора се од почеток?
   
 2. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  па дај напрај Share на играта да ја оцениме :)
   
 3. C++

  C++
  Intern

  16
  0
  27 Јули 2010
  Епа проблемот е што идејата за играта не е моја, па несмеам да ја ширам... Инаку ќе ја ставев и за превземање :(
   

Сподели

Вчитување...