• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош околу vBulletin 3.6.8

  • Ја почнал/а темата
  • #1
28 септември 2008
523
70
Тетово
twitter.com
Ве молам ако некој има готов превод за vBulletin (не ВАРЕЗ), да ми го даде за мојот форум/портал, и ако може да ми наведете некој веб сајт со бесплатни vBulletin темплејти(теми) и Plugin-и. Ви благодарам на помошта однапред.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,274
28,574
kalco.ru
Ова нај другарски:
Ако сакаш да успееш во животот без разлика за што... мора да се вложи малце труд...ако чекаш се на готово ништо не бидува од тебе.Затоа засукај ракавите фати се за преведување и башка можеш д анаучиш многу од преведувањето.ЕЕЕЕЕЕЕ мрзо една:))Со вакви како тебе ли у Европа ќе идеме:LOL:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5
28 септември 2008
523
70
Тетово
twitter.com
Абе ако е за преводот учам англиски 7 години, не ме мрзи воопшто, само прашував ама без љутење ако македонија влезе у европа, ќе го направам најдобриот македонски превод на vBulletin :LOL:
 

Supervisor

Intern
15 октомври 2008
82
19
Се сложувам потребен е труд за секоја работа. Воопшто не е тешко да се преведе vBulletin јас мојот си го преведов 80% за кратко време.
Што се однесува до templates фино лепо ќе си пишеш на google "vbulletin templates" и најубаво ќе си видиш што ти одговара бидејќи има многу страници на нет и не би знаел да издвојам некоја најдобра.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Абе ако е за преводот учам англиски 7 години, не ме мрзи воопшто, само прашував ама без љутење ако македонија влезе у европа, ќе го направам најдобриот македонски превод на vBulletin :LOL:
епа дуде зошто тогаш бараш не ми е јасно

и јас барав и најдов неколку али недобро преведени и си седнав и си го преведов
целосно

а ти тука од една страна бараш превод а од друга се фалиш ке го преведеш најдобро :muahaha:
ај да видиме и тоа
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,516
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно