1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош околу ТВ во викендица„

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од LCD TV, 30 Јуни 2015.

 1. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  Здраво на сите!
  Имам викендица во Г.Соње и овој месец јули одморот сакам да го минам таму. Затоа имам прашање: Кој од провајдериве овдека во Скопје нуди најповолни услови за да гледам сателитски ТВ програми таму со најмалку платена глоба?
  Благодарам!
  П.С.
  Чекам брз одговор бидејќи од утре ми почнува одморот!:blush:
   
 2. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Ебати одморот со телевизор
   
  На mdeni, dastaner, maci и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. smole

  smole
  Unstoppable

  3,107
  3,586
  18 Април 2007
  Ниеден, ти треба цела сателитска инсталација, шеринг негде видов за 1 месец 10 евра дека е + ти треба интернет.
   
 4. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  Имаш макс тв по потреба, како што знам, распрашај се и види.
   
 5. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,376
  3,088
  4 Септември 2008
  Јас па од насловов си помислив дека бараш некој за помош да го пренесете телевизорот до викендичката.
  Во врска со темава барај од роднини или пријатели еден активен Бум ресивер, после тоа ќе им го вратиш.
   
  gligor, architect, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  Почетокот на мислењево ти е врв. Хахах се пресмеав
  Иначе да ова ти е најевтината варајанта.
   
 7. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  Се распрашав,...и што!? за 1 месец овие од MAX TV, во викендица барааат 4500денари за монтажа на опрема, плус 200 денари за ова она,...клање-хорор!!!:cry:
   
  Последна промена: 1 Јули 2015
 8. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  Одговор за Dark HaCker: Кога бев млад растурав со девојчињава!!! сега сум чикица и сакам да си гледам ТВ, бидејќи сега е хит: убајте круши да ги јадат свињиве!!!

  Ајде поздрав,....
  P.S.
  Каде е вистинската младина на МАКЕДОНИЈА!!??
  Мајками велеше: Омладина (која се уште е жива!!-фала му на ГОСПОД!!), бидејќи животот младински и помина во бивша СФРЈ,...
  Маладинци Македонци ве сака Македонија исто така и Господ, тоа е Господов ЗАКОН!!!:)
  ПРЕД СЕМОЌНИОТ ГОСПОД и боговите се ништо!
  КАКО ГОСПОД НИКОЈ НЕ Е!!!
  Голем поздравн,.... ве сака МАКЕДОНИЈА!!
   
  Последна промена: 1 Јули 2015
 9. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  853
  1,414
  12 Септември 2013
  Машко
  WTF did I just read.
   
  На Costigan_Jr, Tomislav96, Teget и уште 15 други им се допаѓа ова.
 10. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,207
  4,658
  4 ноември 2013
  Машко
  Морам да те следам тебе...
  ти со твојте изреки и начин на искажување си ВРВ на форумов... ЕКСТРЕМНО тежок за разбирање :D
  (btw со гледање ТВ не се јадат убави круши... или ако гледањето порничи го сметаш за јадење круши тогаш...јади :) )
  ( се извинувам за офтопик...)

  3ти пат те читам... и ме изненади што си го едитирал постот за да кажиш уште некоја мисла...
  ПРЕД СЕМОЌНИОТ ГОСПОД и боговите се ништо!
  КАКО ГОСПОД НИКОЈ НЕ Е!!!
  Голем поздравн,.... ве сака МАКЕДОНИЈА!!

  Секоја чест :D
  ...морам уште еднаш да прочитам... може ке се изненадам пак :)
   
  Последна промена: 1 Јули 2015
  На Kajsibebraat, DennyMK, alumen :) и уште 4 други им се допаѓа ова.
 11. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,376
  3,088
  4 Септември 2008
  Незнам реално што канали гледаш ама имаш опција и да си купиш еден DVB-T ресивер за 1000-1200 денари и да ги гледаш македонските телевизии.
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 12. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,207
  4,658
  4 ноември 2013
  Машко
  Ова ти е најдобра опција.
   
 13. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,644
  1,430
  27 Јануари 2011
  Машко
  ОТ исто како ХардКорец и јас заглавив у бесконечна петља во препрочитување. Ама ке укажам на контрадикторностите на ПС...постот

  Омладина во СФРЈ била се и сешто ама не ВЕРНИК, господ за нив бил Тито и социјалистичкото уредување на Државата. Религија не постоела, ама имало добри девојки и неморален живот.
  Е сега после толку плачење и жалење за тој временски период сите се свртевте кон Господа.
  И најдобра реплика од филмот „Лепа села лепо горе“ за оваа ситуација „ а сад кад вам се кита више не диже, е хајде сад мало да се бавимо поштењем“
   
 14. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,649
  2,654
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Не го мешајте господ у секое срање.
   
  masterficx, STEFF и на Enis-Phantom им се допаѓа ова.
 15. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  G-ne Bogevski ne si svesen, odnosno kolku si svesen kolku si vo pravo!
   
 16. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  А сега околу примедбата: добри девојки и неморален живот и мал коментар околу сегашен морален животот?! Порнографија на интернет колку ти душа сака, цела денешна младина е заљубена у неа,...
  Еве за пр.Пред некој ден синот ми вели имаме некоја прослава со другарите, дојди у кафиќ (кафиќот е тој и тој-молам без реклама?!) Одам у кафиќ и што ќе видам? на маса седат куп младичи, а на друга маса куп девојчиња и така све редум,...Со дечките се поздравив ме понудија со бирка,... ја мавнав и ги прашав з'ш? уредувањево е вакво; маса девојчиња, маса дечки,... а бе што да ти кажуеме, расправаме кој купил ваков, кој онаков Iphon,..стари, тоа е сега актуелно! немаме време за цуркиве, пошто на интернет полно е порничи за туј работу,...
  Е па затоа реков ама морален живот имате дечки сега? Затоа ја кажав онаа изрека: Убајте круши свињите у ова време ги јадат,....
  Пред заминуење, онака узпут им реков: абе дечки, вие планирате некаква женачка или и понатаму продужуете со "морален" живот?
   
  Последна промена: 1 Јули 2015
  gligor, maci и на hipo им се допаѓа ова.
 17. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  Купив Дигитален ресивер медија манија 3Д, но овие домашни ТВ канали кои со него ги фаќам ме подуја со вести за политика и со Ѕвездите на Гранд и Пинк. Инаку моментално за време на одморов имам желба да гледам тенис (Вимблдон) и други интересни работи,...
   
  olikomerc, goce03 и на NecrotoX им се допаѓа ова.
 18. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  911
  1,578
  20 Јануари 2015
  Машко
  Со здравје да се го служиш :) и фала за кирилица.
   
 19. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  Народе!
  Како што напоменав погоре-имам викендица во близина на Скопје.
  Таму ги фаќам ови домашни телевизии, но сакам да гледам и спортски сателитски канали, како на пр. тенисот во Вимблодон (Eurosport1 i Eurosport2 idr)!
  Затоа ме интересира дали сето тоа може да се гледа преку Boom TV или преку некој друг провајдер? Ако има некој искуство со овој или некој друг провајдер да ми каже колку кошта вградување на опремата и колку се плаќа месечна дажбина и се друго поврзано со оваја проблематика.
  Условите од Мах ТВ за решавање за овој проблем се страв да те фати!!?:eek::cry:
  Благодарам
   
  Последна промена: 1 Јули 2015
 20. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,753
  7,188
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  http://one.mk/boomtv_ponuda_new.html

  500 денари ти е месечно, ги имаш Еуроспорт 1 и 2, само не знам дали е ова со договор или не. На крај краева можеш и да си се јавиш во секој оператор посебно и да си добиеш информации од прва рака.
  И ајде побрзај, ќе ти помине одморот чоече :D
   
 21. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  Народе ја открив америка!
  За Скопсково подрачје за вакви рабоќе само BOOM TV!! Си земаш ресиверче кое не го плаќаш директно, туку на рати, го приклучуеш на обична аналогна антена и си го гледаш осноивниот пакет-Сателитски и домашни ТВ канали.
  Кога се враќаш од викендица ресиверчето под мишка си го носиш у стан или куќа, си го приклучуеш на стара домашна надворешна антена (може и внатрешна) и си гледаш дигитални кодирани и некодирани ТВ канали. Сето тоа ќе ве чини 499 денари месечна глоба!;)
  Ах да знаев за овие од Мах ТВ никогаш немаше да ги користам, бидејќи за овој пакет бараат 799 денари со неможност за дислокација, бидејќи се врзани за кабел.:eek::cry:
  Односно, има некаква можност за дислокација ( за 3, 5 дена и 1 месец-услуга) со плаќање глоба за опрема од 4500 денари!?
  Човеци нека некои у овој државу треба да сватат дека ова е Македонија не е Тунгузија?!
   
  Последна промена: 2 Јули 2015
 22. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  БоомТВ е неспоредливо со Макс ТВ. Ама за викнедица само за летен период, боомТВ е одлична работа да поминиш поевтино и секако задоволено (мислам за канали и телевизии да не се разбериме погрешно:hay:).
   
 23. yasho

  yasho
  On your way to fame

  430
  513
  11 Јануари 2014
  Машко
  За викендица, па зимоска за у гостинска/детска/алтернативна соба, да... за секој ден, разликата во квалитет меѓу било што на жица и Бум без жица не е споредлива.
   
 24. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,315
  20 Февруари 2011
  Машко
  А да си земеш Боом ТВ со антена ? мислам ке фати некои програми колку да изгубиш време на ТВ...
   
 25. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  BoomTV нема HD канали. Нејсе, TotalTV?
   

Сподели

Вчитување...