1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош околу ТВ во викендица неврзани муабети

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од LCD TV, 10 Јули 2015.

 1. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  Здраво форумџии!
  Поздрав до модераторот psyside, за поставената интересна слика на аватарот!
  Поздрав до ќумурџијата и поздрав до Astro (мрзачо на кучина!) се разбира на крај, подрав до сите!
  П.С.
  ПРЕДЛОГ: Ај,... како награда да се собереме у мојава викендица со најблиските форумаши на форумов на една сеанса на размена на мислења со нешто мезе и пијачка и се разбира со добро дружење!
  Во братска Србија на форумите исто прават некои успешни средби со лесковачка скара, пијачка и ДРУЖЕЊЕ!
  Поздрав!
   
  Последна промена: 10 Јули 2015
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,267
  4,779
  4 ноември 2013
  Машко
  Бисерко поздрав и до тебе! :)
   
 3. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,685
  14,261
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Нај-јако е што авторот е тата-мата за телевизориве. Знае што е ОЛЕД, 4К, каде се прават телевизори и слично. Но не знае како да си тури ТВ ресивер во викендица...Кили би рекол „Дај не ме ј*би човече“...

  Имам некое чувство дека темава е наменски отворена за да се дојде до одреден заклучок со кој ќе се промовира услуга од одреден провајдер.
   
  Ceco, Enis-Phantom и на Oktar им се допаѓа ова.
 4. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,662
  10,912
  23 oктомври 2012
  Машко
  @gOJDO темава е веќе седма или осма ако не и повќе со иста тема, или прашува за провајдер или за телевизор, ама досега не сме добиле некја конкретна понуда за некој/а оператор/услуга, само сме добиле еден куп благослови и ставено ни е до знаење дека господ е најголем и никој не е како него, а Македонија не сака.
   
  На Gogzy, mviktors, bogoevski и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,759
  7,207
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Ај да ве прашам нешто. Кога сте виделе попријателски настроена личност овде? :) Можеби човекот не разбира премногу околу технологијата, али надокнадува со хумористични изјави :) Ете го, дури и се понуди да прими форумџии кај него во викендица, а не не ни познава. Кога некој од нас така се поставил или ќе се постави? Кога ќе види човек, баш сме понекогаш непријателски настроени, ни недостигаат вакви личности.

  До @LCD TV братко, ако си го решил проблемот со тв-то, ти препорачувам да си отвориш тема во офтопик, таму може да си разговараш колку ти е мерак, а овде ќе ти ги сметаат мислењата за офтопик и ќе ти ги бришат или ќе те тролаат, а колку што можев да прочитам во мејловите што ми стигаат од форумов, избришаните мислења ти беа прилично hilarious mindfuck :D
   
  На LCD TV и goce03 им се допаѓа ова.
 6. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  Јас не сум крив што на времетo на (ЕТФ) факултетов во Скопје смер: електроника и телекомуникаци се студираше 9 семестри!! Јеб*...га, се завршуваше после 5...7 години па година аскер у JNA,....
  А сега у секое село има факултет за вакви и секакви рабоќе, плус не е ни потребен факултет на google (na net) се има, зато дедоми велеше: што ќе ти е у ова време сколија?! ха, ха,....;):D:D
   
  Последна промена: 10 Јули 2015
  На Gogzy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  Народе кај сте!
  Се опуштивте во летниве убај деној на одмор покрај водичка, па ги забораивте компјутерите и интернет и ве нема да се јавите!?:cry:
  А јас си клечам у викеница и убај Госпоодови летни денови уз ладна бирка си трошам!;)
  П.С.
  Секој ден у живот е Господов подарок (поклон на србски)!
  Поздрав до сите со убав летен Господов благослов!
   
  Последна промена: 17 Јули 2015
 8. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Еве, си ги солиме јајците :)
   
  Daniel86, FLEGMA и на goran_oh им се допаѓа ова.
 9. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  Убајни,...велеше прабабами,...затоа ja нема више од 30 години!?:D
  П.С.
  Да се потсетиме: форумов е за ТВ, антени и др. зае,....a, не за некакви ноеви, јаца,...
  Аман бе,... го правите форумов како "БУВЉАК" под Кале,....
   
 10. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Епа тогаш.... Си ги ладиме антените.
   
  На alumen :), omegaRED, goce03 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,641
  12,997
  2 Август 2012
  Машко
  Шубај чупина има на Пиво Фест само да знајш. Убајни!
   
  На LCD TV и omegaRED им се допаѓа ова.
 12. LCD TV

  LCD TV
  Intern

  170
  41
  15 Јуни 2014
  Машко
  E ova e ubav odgovor!
  Ѕокни една ладна бирка одмене заедно со чупината,...
  Море не една бирка, ако треба и една гајба,...!;):)
  Ја за убај чупина и на марс би летнал!;)
   
Слични теми
 1. Busav
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  691
 2. Tunee
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,215
 3. Tunee
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  665
 4. anonimen12
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,152
Вчитување...

Сподели

Вчитување...