• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош околу текст едитор

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Vampo

Gaining Experience
24 октомври 2010
358
240
Дечки, ми треба помош да го најдам текст едиторот кој го користат во видеото во прилог
Не е: BBedit, Sublime Text, Visual Studio Code, TextMate, Atom.. фала

Еве скриншот
Screen Shot 2017-12-17 at 10.47.04.png

Линк до видеото:
View: https://www.youtube.com/watch?v=OaDhY_y8WTo
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Vampo

Gaining Experience
24 октомври 2010
358
240
Потсеќа на Sublime ама не е баш така, освен ако не е ептен кастмајзд

 

hipo

Practice makes perfect
27 јануари 2011
1,707
1,532
sistrum.mk
Го снима само пенџерот под линија со менијата. Изгелда не сака да ги рекламира. Како што пиша можно е да е касомизиран.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Vampo

Gaining Experience
24 октомври 2010
358
240
Сепак испадна дека е TextMate! Тханкс може клуч

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,001
Мислења
854,472
Членови
29,633
Најнов член
goran.cvetanoski
На врв Дно