1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош околу страница за ретро игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Goki Poki, 9 Февруари 2018.

 1. Goki Poki

  Goki Poki
  Intern

  48
  40
  14 Јули 2016
  Машко
  Поздрав пријатели!
  Во последно време малце ме фати носталгија и започнав да барам во Гугл за странци кои имаат бесплатни ретро игри за симнување (во моментов користам Windows 7).
  Пронајдов една страница која добро изгледа според мене My Abandonware: because old video games were better ,која има преку 14,000 ретро игри и сакав да ве прашам за совет ако имате искуство со оваа страница.
  Дали сте играле/симнале игри од неа ?
  Дали сметате дека се сигурни и дали би препорачале да симнам игри од неа ? (Имам Касперски антивирус така да не е оставен компјутерот без заштита).

  Исто така би ве замолил дали знаете други страници со ретро игри кои би ми ги препорачале каде се бесплатни за симнување (нешто без пиратебеј или торенти) со кои имате добро искуство ?
  Благодарам однапред
   
 2. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  969
  1,688
  20 Јануари 2015
  Машко
 3. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  616
  346
  9 Февруари 2008
  Na archive.org ke najdes mnogu retro igri i mozes da gi igras online.
   
  На Jovan2389 и kirev им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...