1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош околу Реинсталација или Wipe Data / Factory Reset на Quart tablet

Дискусија во форумот 'Преостанати мобилни уреди' започната од optimus, 22 Јули 2014.

 1. optimus

  optimus
  Intern

  61
  6
  30 Септември 2012
  Машко
  IT-Technician
  Помош околу Реинсталација или Wipe Data / Factory Reset на Quart tablet.

  Еве вака имам таблет quart незнам поточно кој модел бидејки не е таблетот во моменто кај мене но ке го наведам и моделот најкасно до утре,па проблемот е таблетот кога го вклучувам цело време стои заглавен на андроид поточно цело време бутира не се оклучува.па како да влезам во Βοοt meny бидејки на таблетот имам само power buton and home buton нема ни volume ни reset buton,Пробав ги држев и двете копчиња во исто време но не се вклучува така.доколку можете да ми помогнете ви благодарам однапред
   
 2. AstroBoy

  AstroBoy
  Intern

  140
  28
  29 Јули 2012
  Машко
  кажи точно кој модел е
   
 3. optimus

  optimus
  Intern

  61
  6
  30 Септември 2012
  Машко
  IT-Technician
  уфф тешко ке биде ова мислам дека на таблетот никаде не го пишува моделот а кутијаата тешко дека ке се најде или некоја депонија ја има пронајдено :)
   
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,284
  6,397
  27 Март 2014
  Мора на таблетот од задната страна (кај капакот) да го пишува моделот, најчесто неколку букви или бројки е.
   
 5. optimus

  optimus
  Intern

  61
  6
  30 Септември 2012
  Машко
  IT-Technician
  Tocno kako sto rekov ne pisuva nikakov model na zadnata strana na tabletot ni na prednata
   
 6. optimus

  optimus
  Intern

  61
  6
  30 Септември 2012
  Машко
  IT-Technician
 7. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,593
  5,142
  20 Април 2007
  Машко
  Во тој случај темава може да оди во канта, пошто не верувам дека има видовити на форумов за да ти помогнат.
  Поздрав
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,284
  6,397
  27 Март 2014
  proveri na stranata na AMC poso najverojatno go imas kupeno od tamu, dali ke go najdes po katalozite modelot. gledas i sporeduvaj so tvojot.

  1. Која е цената за која го купи (полесно ке ги елиминираме моделите на таблети)
  2. Колку рам има? Колку Flash (вградена моморија има) ?
  3. Колку MP е предната камера?
   
  Последна промена: 22 Јули 2014
 9. optimus

  optimus
  Intern

  61
  6
  30 Септември 2012
  Машко
  IT-Technician
  Вака сега таблетот таблетот е на девојка ми не памети колку пари и е купен ниту колку Рам флеш и камера има.побарав на АМЦ ама нема пошто пред година дена и е купен па веќе го нема на страната само можам да помогнам со ова таблетот има 7 инчен дисплеј и предна и задна камера,power and home buton,микрофон,влез за слушалки и се полни со Micro-B usb
   
 10. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,284
  6,397
  27 Март 2014
 11. optimus

  optimus
  Intern

  61
  6
  30 Септември 2012
  Машко
  IT-Technician
  ===========================================================

  Другар побарав и тука и на повеќе сајтови и форум пред да пишам овде па бидејки не најдов побарав помош овде
   
 12. AstroBoy

  AstroBoy
  Intern

  140
  28
  29 Јули 2012
  Машко
  незнам барај го некако на интернет споредувај го твојот со некои други слики да го најдеш моделот па после ке ти помогнеме
  иначе пробувај со power i home многу пати пошто обично треба да темпираш точно кога да отпуштеш пробај 5 сек па 10 па 15 па 20 секунди да држиш и да отпуштиш
   
 13. Ace77

  Ace77
  Intern

  1
  0
  29 Декември 2016
  Машко
  има ли некој фирмваре за Quart QP 738D RK3026-eng 4.4.2 KOT49H eng GIAOHU 20140616. 140304 test key
   

Сподели

Вчитување...