Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Помош околу промена во код

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
960
1.064
Skopje
Има ли доброволец да фрли око на 2 потешкотии кои ги имам а не знам како/каде да ги најдам за да ги променам?

Станува збор за платена тема со надворешен плагин за букирање но супортот ми врати едвај една порака на мои 20 каде ништо не ми објаснија.

1. Првиот проблем: сакам да променам детали кога им стига емаил на корисниците (го најдов како темплејт но очигледно не знам како да го сменам пошто што и да додадам/избришам не прави разлика ; или можеби воопшто не е тој фолдер...). Било кој плугин за кастомизација на емаил не го чита (пошто влече детали од плагинот за букирање).

2. Сакам да избришам едно поле а да додадам друго во чекаут формата (треба да е со вооком како да има нешто друго, не знам кај да го најдам)

Ако има доброволец за помош, частам 6-пек Хајнекен. Ако нема, ќе му испратам линк да види што барам точно и да ми каже цена.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.773
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно