• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош околу програм !!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

kakalo

Intern
24 април 2009
4
0
Здраво фрикови !!

Вака сеа има ли шанси некој да помогне за да најдам некој програм со ке мозе да го користам секојдневно на работа. Незнам колку ке ме сватите но ми треба програмче нешто како секојдневен планер за секјдневни проверки.

Вака сега работам во фирма како NETWORK ADMINISTRATOR и каде што секој ден ке треба да се јавувам по канцеларии да прашувам дали е се ок со мрежата и воедно и безбедносните камери и сакам тоа некако да го ставам во некое програмче каде што ке ми биде како доказ каде што сум проверувал и интерненирал, и секако да испринтам за да на крајот од месецот на шефот му се даде на потпис. ФАЛА ви многу доколку некој помогне..
 

The_Man

Unstoppable
18 ноември 2009
2,341
2,007
Едини доказ ти се телефонските разговори . Ти можеш да пишеш шо сакаш у планер , но можно е да пишеш а да не си проверил .
 
30 март 2013
32
17
Едини доказ ти се телефонските разговори . Ти можеш да пишеш шо сакаш у планер , но можно е да пишеш а да не си проверил .
Или телефонски разговори или преку мејл да комуницирате, каде што сите мејлови ќе си ги евидентираш и лесно ќе можеш да ги извадиш како доказ.

Едит #1: Можете и Microsoft Lync да користите.
 

Alucard

Шериф
22 октомври 2012
1,964
1,873
Скопје
Здраво фрикови !!
Say what...? Ти знаеш што е разлика помеѓу “фрикови“ и “гикови“...?

Што се однесува до програмот, Excel...? Само не знам дали ќе можеш да го користиш како доказ, зошто за да биде доказ, ќе треба да снимаш се што правиш...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

kakalo

Intern
24 април 2009
4
0
Едини доказ ти се телефонските разговори . Ти можеш да пишеш шо сакаш у планер , но можно е да пишеш а да не си проверил .
Таман работа ако се лажеме, него ми треба сеа со прости зборови да се изразам на пример на таа и таа дата кај тој и тој вработен се појави таков дефект и се отстрани со тоа и тоа. и на крај од месецот како известување да се испринта како планер со коцки и да му се даде на шефот на потпис. Тоа е работата.

Say what...? Ти знаеш што е разлика помеѓу “фрикови“ и “гикови“...?

Што се однесува до програмот, Excel...? Само не знам дали ќе можеш да го користиш како доказ, зошто за да биде доказ, ќе треба да снимаш се што правиш...
А можеби си во право треба да побарам темплејт за да заштедам на време за таа намена ! :)
 
30 март 2013
32
17
Ако знаеш да работиш со Microsoft Access, симни некој таков темплејт и едитирај си го по потреба. Ќе ти заврши работа и за чување на информациите, а и за печатење извештаи или каков било output од дадените информации
 

makedonce

Intern
12 април 2007
609
11
www.tracker-mk.org
Само Excel друго ништо не ти треба со него можеш баш се од тоа што ти треба да го внесеш и на крај на месецот да го испринтираш. Барем јас така правам, за тебе незнам дали ќе биде полесно:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,745
Мислења
863,826
Членови
30,079
Најнов член
ramrom
На врв Дно